Putin prozradil, jak se vyvíjely nejnovější ruské zbraně
17. dubna 2018 Redakce AC24 Ze světa 4865 0
thumbnail
Rusko na nových typech zbraní pracovalo mnoho let a ve složitých podmínkách, prohlásil Vladimir Putin na zasedání rady Federální služby bezpečnosti (FSB). „Během zasedání 1. března se mluvilo o nových technologiích a systémech vyzbrojení, které mají bránit Rusko, zajišťovat strategickou rovnováhu a tím pádem zvýšit úroveň mezinárodní bezpečnosti," řekl Putin.

 

 

Podle něj na nových zbraních pracovaly „tisíce lidí, stovky konstrukčních a vědeckých kolektivů a průmyslových podniků". Hlava státu poděkovala FSB za „účinné utajení" těchto projektů.

„Žádám vás, abyste zamezili snahám zahraniční rozvědky získat údaje politického, ekonomického nebo obranného charakteru," dodal Putin.

Vladimir Putin během své řeči ruskému parlamentu prezentoval nejnovější ruské zbraně, které ostatní státy prozatím nemají. Jednalo se o raketový systém Sarmat, podmořské drony, rakety s plochou dráhou letu na jaderný pohon, letecký raketový systém Kinžal a laserové a supersonické zbraně.

Prezident přitom zdůraznil, že Rusko nikomu nevyhrožuje a nehodlá na nikoho útočit. Nové zbraně mají pouze „zajistit bezpečnost země".

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor