Náhoda? Islámský stát vyjádřil podporu protivládním protestům v Íránu
5. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 3966 0
thumbnail
Militanti z extremistické organizace Islámský stát (IS) vyjádřili v pátek podporu protivládním protestům, které se už přes týdne konají v Íránu. Informovala o tom agentura AP. V nejnovějším čísle svého propagandistického týdeníku an-NABAU extremisté z tzv. Islámského státu označují protesty v Íránu za "revoluci proti režimu" a proti íránské šíitské teokracii.

 

 

V prohlášení IS se také uvádí, že poselství, které protestující v Íránu vysílají svým vládcem, jsou "nesmírně důležité" a demonstrace by měly pokračovat.

Islámský stát je sunnitská džihádistická organizace, která vyznavače jiných náboženství, včetně šíitské větve islámu, pokládá za odpadlíky.

IS se přihlásil k odpovědnosti za ojedinělý útok ze dne 7. června 2017, při kterém v budově íránského parlamentu a v mauzoleu ajatolláha Rúholláha Chomejního v Teheránu zahynulo 17 lidí.

Írán zažívá od minulého čtvrtka (28. prosince) vlnu protestů proti ekonomické politice vlády, na nichž však zaznívají i politické požadavky. Násilné srážky si vyžádaly již nejméně 21 mrtvých a další stovky osob zadržela policie.

 • „Smrt americkým žoldákům,“ skandoval dav. Konec povstání v Iránu, jak je to doopravdy?
 • Izrael nachytán při „režírování“ falešného povstání v Íránu
 • Íránský prezident vysvětlil, čím jsou způsobeny protesty v zemi
 • Zdroj: hs.sk

   
  sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

  Facebook komentáře
  Komentáře registrovaných uživatelů

  Napište vlastní názor