Venezuela spustí ropou podloženou krypto-měnu, která může skoncovat závislosti na Rothschildy kontrolovaném MMF
5. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 6368 0
thumbnail
Prezident Nicolas Maduro řekl, že spustí krypto-měnu konkurující dolaru, která tak skoncuje se závislostí jeho země na Rothschildy kontrolovaném MMF. I přes skepsi expertů na krypto-měny, kteří si nemyslí, že by Venezuela měla podložení k jejímu rozběhu, řekl ministr komunikací Jorge Rodriguez, že k první petro-nabídce dojde do několika dnů.

 

 

„Zahajovací podložení pro tuto krypto-měnu bude tvořit Tábor jedna bloku Ayacucho,“ řekl Rodriguez reportérům, čímž mluvil o části jižního Pásu Orinoca ve Venezuele.

„Ten obsahuje 5 342 miliard certifikovaných barelů ropy. Takže mluvíme o podložení 267 miliardami $,“ řekl Rodriguez s dodatkem, že to odlišuje tohle petro od ostatních krypto-měn jako je Bitcoin.

Těžaři jsou už nachystaní, řekl, aniž by poskytl další podrobnosti. Krypto-měny uživatelé získávají tím, že počítače pověřující složitými matematickými výpočty v procesu známém jako těžba.

Krypto-měny jsou decentralizované a jejich úspěch závisí na transparentnosti, jasných pravidlech a rovném zacházení se všem zúčastněnými. Venezuela o tomto petro neuvedla zatím žádné podrobnosti.

Vláda zjevně doufá, že petro jí vynahradí kolaps venezuelské měny – na černém trhu o 97 procent oproti americkému dolaru za jeden rok – a tuto zemi izoluje od amerického dolaru a Washingtonu.

Rodriguez rovněž doufá, že petro použije jako součást mechanismu placení mezinárodních poskytovatelů, z nichž mnozí přestali Venezuelu zásobovat vzhledem k její neschopnosti splácet své dluhy.

S tím jak ve Venezuele 30 milionů lidí trpí nedostatkem zboží, pádivě rostoucími cenami a čtvrtým rokem recese, tak Maduro už dlouhodobě obviňuje americkou vládu, že proti nim vede „ekonomickou válku“. Kritici však tvrdí, že za ekonomický zlořád ve Venezuele může nekompetentní politika.

Ve čtvrtek Maduro obviňoval USA z nátlaku na Portugalsko, aby zablokovalo dovoz vepřového, což ve Venezuele vedlo k jeho nedostatku na Vánoce.

Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa na Madurovu vládu uvalila různé politické a finanční sankce, kdy její vedoucí představitele obviňuje z porušování práv a z korupce.

„Pak bude fyzicky nemožné, aby centra finanční diktatury světa proti této iniciativě intervenovala,“ řekl Rodriguez s poukazem na portugalský příklad.

„To nám umožní překonat jakoukoliv finanční blokádu.“

Krypto-měny globálně uchvátily pozornost světa zčásti kvůli pozoruhodnému vzestupu ceny Bitcoinu, který udělal z mnohých počátečních investorů milionáře, kdy někteří z nich jsou ve Venezuele, kde využívají Bitcoin a další krypto-měny, aby se ochránili před přísnou kontrolou směnárenství, na kterou ekonomové tu krizi svádí.

Zdroj: cnbc.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor