Putin rozběhl „krypto-rubl“, aby omezil spiknutí globálního centrálního bankovnictví
4. ledna 2018 Redakce AC24 Ze světa 8387 0
thumbnail
Ruský prezident Vladimir Putin rozběhl realizaci národní krypto-měny zvané „krypto-rubl“ se zřejmým záměrem dále v Rusku omezit účinnost spiknutí globálního centrálního bankovnictví. Podle Financial Times řekl na schůzi vlády prezidentův ekonomický poradce Sergej Glazěv, že krypto-měny by mohly posloužit jako „užitečný nástroj“ k vyhýbání se Západním ekonomickým sankcím a působení bankovních kartelů.

 

 

Glazěv vysvětloval:

[quote align="center" color="#999999"]

„Tento instrument se velice dobře hodí pro citlivé aktivity prováděné za stát. Můžeme si vyrovnávat účty se svými protistranami po celém světě bez ohledu na jakékoliv sankce.“[/quote]

Tento poradce poukazoval, že krypto-rubl by byl ekvivalentem rublu, ale s tím, že jeho oběh by byl „určitým způsobem omezený“ a Kremlu by umožňoval sledovat jeho pohyby.

Putin věří, že krypto-měny mají moc podvrátit systém centrálního bankovnictví kontrolovaný kartelem Rothschildů a přetvořit finanční prostředí ve prospěch jednotlivců.

Zatím však není jasné, zda bude tuto krypto-měnu vydávat Ruská centrální banka.

Coindesk hlásí

[quote align="center" color="#999999"]

Předtím prezident činitelům svého kabinetu nařídil, aby vytvořili rámec k zavedení a regulování digitálních měn v Rusku, což byl krok, který byl přijat v létě po jeho schůzce se zakladatelem krypto-měny ethereum.

V říjnu 2017 Putin dále poskytl mandát pro nové regulace týkající se krypto-měn včetně registrace těžařů a uplatnění bezpečnostních zákonů pro zahajovací nabídky coinů (ICO).

Ruský ministr financí Anton Siluanov v září 2017 oznámil, že jeho ministerstvo zavede do konce roku 2017 regulaci používání kryptoměn. Zakazovat krypto-měny „by nemělo smysl“, protože ty jsou stejně už „realitou,“ řekl.[/quote]

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor