Šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko byl odvolán z funkce
25. března 2019 Redakce AC24 Z domova neprehlednete videa 28881 0
Ústředí muslimských obcí vypovědělo z církve Leonida Kušnarenka, který jako předseda pražské muslimské obce v polovině března ve videu nabídl členům obce pomoc s vyzbrojením. Informoval o tom v pondělí Deník N.

 
 
loading...
 

„Je to v zájmu všech. Měl jsem vizi, že přijdu s mírem a láskou. Nechci, aby se kvůli mému přístupu rozvracela cela obec,“ potvrdil Deníku N informace pražský advokát Kušnarenko.

Vedení českých muslimů o Kušnarenkově vypovězení z církve rozhodlo jednomyslně v neděli odpoledne. „Tímto zaniká i členství pana Kušnarenka v Muslimské obci v Praze, a tedy i jeho funkce ve vedení této obce,“ stojí na stránkách Ústředí muslimské obce na sociální síti Facebook.

Leonid Kušnarenko před týdnem natočil video, ve kterém v reakci na útok na mešity v Novém Zélandu vyzval členy k ozbrojování.

„Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně muže - všichni, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně zdraví a majetku, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu,“ uvedl ve videu právník Kušnarenko.

Po tomto prohlášení se Ústředí muslimských obcí od Kušnarenka distancovalo. Uvedlo, že tato iniciativa může vytvořit ještě větší napětí mezi muslimy a českou společností. 

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor