Poprvé v historii USA. Americký Kongres hlasoval pro impeachment Donalda Trumpa
14. ledna 2021 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 7046 1
Sněmovna reprezentantů Kongresu USA většinou hlasů přijala rozhodnutí o ústavní žalobě prezidenta Donalda Trumpa, tento požadavek podpořilo také deset republikánů. (Foto: Youtube)

 

 
 
 

Poprvé v historii USA

Pro odvolání Donalda Trumpa hlasovalo 232 kongresmanů, proti bylo 197. Tímto se Trump stal jediným prezidentem v historii USA, proti kterému byla ústavní žaloba schválena dvakrát.

Prezidentovi je vyčítáno podněcování ke vzpouře. V rezoluci Sněmovny reprezentantů se uvádí, že kroky Trumpa odpovídají ústavní formulaci „závažné trestné činy a přečiny“.

Pro předčasné odvolání Trumpa je nutné, aby proti němu byla vznesena ústavní žaloba (impeachment) v Senátu, předseda republikánské většiny Mitch McConnell v horní komoře však oznámil, že senátoři to nestihnou do vypršení prezidentského období Trumpa, které skončí 20. ledna. Zatím není jasné, bude-li možné Trumpa odvolat po jeho odchodu z funkce, s touto praxí se Kongres ještě nikdy nesetkal.

„Nebezpečí pro zemi“

Projednávání ve Sněmovně reprezentantů probíhalo celou středu. Předsedkyně komory Nancy Pelosiová prohlásila, že Trump je nebezpečný a musí odejít.

„Víme, že prezident Spojených států podporoval tuto vzpouru, je to ozbrojené povstání proti naší společné zemi. Musí odejít. Je očividným a aktuální nebezpečím pro zemi, kterou my všichni milujeme,“ uvedla.

Předseda výboru vnitřního uspořádání komory George McGovern na projednávání prohlásil, že při útoku na Kapitol v očích útočníků „uviděl zlo“.

Podle něj pracovníci v Kongresu psali zprávy členům rodin a loučili se s nimi, protože si mysleli, že se jim nepodaří uniknout. „Nebyl to protest, bylo to povstání. Dobře organizovaný útok na naší zemi, který byl podnícen Donaldem Trumpem,“ uvedl kongresman.

Republikáni proti Trumpovi

Deset členů Sněmovny reprezentantů Kongresu USA z Republikánské strany souhlasilo s ústavním žalobou.

Zejména média opakovaně citovala prohlášení Liz Cheney – dcery bývalého viceprezidenta Dicka Cheneyeho. Republikánská kongresmanka obvinila Trumpa, že „vyzýval dav, shromáždil dav a zapálil oheň tohoto útoku“ na Kapitol USA.

Během hlasování u budovy Kongresu USA proběhly nepočetné protesty levice. Protestující chtěli na plot Kapitolu pověsit transparenty se jmény 121 kongresmanů a 12 senátorů, které obviňovali z podpory Trumpa, protože ti se vyjadřovali proti schválení výsledků prezidentských voleb. Policie je vytlačila.

AC24.cz je také na FacebookuTwitteruTelegramu a GAB.

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
14. ledna 2021

Bary

Narazila jsem na toto, možná je to jen falešná naděje, ale co když ne… https://geopoliticsastrology.wordpress.com/2021/01/13/utajena-masova-zatykani-vysoke-politicke-kabaly-ve-washingtonu-d-c-prave-zacala-a-potrvaji-do-24-ledna/

 

 XVIII. Výsadková divize zveřejňuje: „Lidi, dostali jsme se do úterního večera. Přichází ten den, kdy je‚ VOJEDEM.“

Generál McInerney (který byl před pouhými dvěma dny v Bílém domě) oznamuje, že „prožíváme třetí světovou válku. USA utrpěly biologický útok (Covid-19) a koordinovaný útok různých zemí proti integrite US voleb.”. https://rumble.com/vconi2-general-mcinerney-ww3-has-started.html

 

Konspirační teorie už nezní tak šíleně, že?

ZAČÍNÁ VELKÁ DEKLASIFIKACEODTAJŇOVÁNÍ klíčových DOKUMENTŮ. FBI zveřejňuje mafiánské vazby rodiny Pelosi, včetně vražd. FBI ukazuje 284 stránkovou zprávu, která hovoří o rodinné korupci Pelosi: její otec měl vazby na mafiány, její bratr měl případy znásilnění dětí, jméno Nancy Pelosi se objevuje ve všech případech trestné činnosti a korupce. (Většina odkazů, nefunguje, protože logicky celá planeta chce vstoupit SOUČASNĚ, aby věděla tuto šťavnatou informaci. Někdy ráno, když není takový provoz, to pujde líp.)

Otec Thomas D’Alessandro Jr. byl během své politické kariéry v Baltimoru „pravidelnou společností“ slavného gangstera Benjamina „Bennyho Trotty“ Magliana a dalších předměstských osobností. Byl kongresmanem 5 zákonodárných sborů od roku 1938 do roku 1947 a starostou Baltimoru od roku 1947 do 59.

https://redpilled.ca/fbi-quietly-releases-284-page-report-on-nancy-pelosis-corrupt-father-exposing-her-brother-as-a-repeat-child-rapist-while-the-media-was-busy-covering-the-us-capitol-protest-wednesday-night-nancy-pe/

Syn Nancy Pelosi, Paul, byl obviněn ze spáchání pojistného podvodu v roce 2014. Pelosi vlastnila pizzerii, Ghost Hill Pizza, a je obviněna z nelegálního financování Demokratů a využívaná jako firma na obrazovce. Někdo použil facebookový účet z pizzerie, aby ji obvinil z pedofilie a obchodování s dětmi. 11. února 2012 vyšlo najevo, že Nancy udržovala tajnou nadaci, která byla ve spojení s islamistickými skupinami a teroristickou palestinskou organizací (založenou a kontrolovanou Mossadem) HAMAS. Její bratr Franklin Roosvelt D’Alessandro byl obviněn z křivé přísahy v procesu znásilnění v roce 1953. Říkalo se, že existují úplatky, které brání jeho obvinění ze znásilnění. To je Nancy Pelosi a její rodina, která chce, aby viceprezident Pence odvolal Trumpa, že je neschopným pro americkou politiku a aby nemohl znovu kandidovat. To je ta dáma, která je při vyšetřování vždy tak nervózní. Důvody jsou zřejmé. Originally tweeted by Tony73 (@tony73_) on Jan 12, 2021.

 

Tak že kto je tu mafián astronaut?

 

Karel

Před jakou povinností stojí americká armáda?

https://gloria.tv/post/779GfssEPSNU3K8x4CHbgs7yW?fbclid=IwAR1EdxUKK1PvyCkLg6BBdDJScnySPNJULf2Cng_7iL93KLRgpxzhiAVDyuE

Herman

skupina majestic12, ktera nas pripravuje na first contakt s mimozemskymi civilizacemi ktery se ma odehral letos na podzim rika neco jineho

https://www.youtube.com/watch?v=uaewmwpj-wE&feature=youtu.be

Trump ma skoncit v urade, insurrection akt nebyl podepsan Prezidenstvi dua Bidden/Harris bude trvat v radu dni Trump ma byt v budoucnu znovu prezidentem (ale neni receno kdy)

 

Václav mám blokovaný účet Axel Ringierom nemôžem sa dostať k svojej pošte ani k tvojmu imeilu ak môžeš vlož tu svoju emailovú adresu napíšem z iného účtu vďaka moja nová adresa bude pod posledným foto Vianoce2020

https://aragonit11.blogspot.com/2021/01/v-usa-vypuklo-povstanie-led-6-2021-zive.html


00