Simon Holland, britský akademik, který natáčel dokumentární filmy pro NASA a je odborníkem na hledání mimozemské inteligence, se domnívá, že bychom se mohli ocitnout na pokraji zprávy, která změní světovou historii. (Foto: Flickr / ilustrační)

Britský akademik je přesvědčen, že narazil na nejzásadnější novinku, která změní historii Země.

Profesor Simon Holland, který se podílel na tvorbě dokumentárních filmů pro projekty financované NASA, včetně jednoho, který identifikuje asteroidy představující hrozbu pro Zemi, prozradil, že dvě konkurenční skupiny astronomů soupeří o to, kdo jako první zveřejní potvrzené důkazy o existenci mimozemské civilizace.

V rozhovoru pro deník The Mirror uvedl: „V současné době se jedná o jednu z nejsilnějších skupin, která se zabývá výzkumem vesmírných civilizací… V naší galaxii jsme našli mimozemskou inteligenci, která není člověkem, a lidé o tom nevědí.“

Simon upřesňuje, že tuto informaci získal od zdroje ze společnosti Breakthrough Listen Marka Zuckerbega, soukromě financované iniciativy, jejímž cílem je objevit důkazy o životě mimo Zemi.

Domnívá se, že tato převratná zpráva by mohla být oznámena během příštího měsíce, což se bude časově shodovat s americkými volbami. Tvrdí, že astronomové pracující na projektu v Oxfordu identifikovali nezpochybnitelné důkazy o vysílání pocházejícím z jiného světa, uvádí Mirror.

„Důkazy o nelidském technologickém podpisu našli před několika lety pomocí dalekohledu Parkes v Austrálii,“ dělí se o své poznatky Simon. Takováto mimořádná tvrzení vyžadují mimořádné důkazy a tým financovaný miliardáři Markem Zuckerbergem a Jurijem Milnerem se snaží shromáždit další důkazy, aby podpořil svůj potenciálně revoluční objev.

Simon varuje, že jim hrozí, že budou v cíli předstiženi. Prozradil: „Je to od včerejška aktuální zpráva, ale Číňané je možná předběhnou se svým programem FAST [Five-hundred-meter Aperture Spherical Telescope]. Je to největší teleskop na světě od dob Areciba.“

Souřadnice cílového objektu, známého jako BLC-1, jsou Číňanům údajně známy a oba týmy se předhánějí v tom, kdo jako první učiní vysoce prestižní oznámení.

Pět potenciálních kandidátů na technosignály bylo identifikováno na základě opětovného zkoumání programu SETI „Seti at Home“, který využíval kombinované zdroje světových počítačů k procházení obrovského množství dat generovaných radioteleskopy. BLC-1 je podle Simona považován za nejslibnější.

Bez ohledu na to, co se ukáže být zdrojem signálů BLC-1, Simon zdůrazňuje, že se to nepodobá žádnému známému přírodnímu jevu. „Je to jednobodový zdroj,“ říká, a není to jen šum.

„Signál, místo aby byl obrovským bzukotem všeho ve vesmíru, který slyšíme ze všech radioteleskopů, byl úzkým elektromagnetickým spektrem.“

Astronomové byli potenciálním „mimozemským“ vysíláním nadšeni již dříve, když byly pulzary poprvé objeveny, byly katalogizovány jako objekty „LGM“ neboli „malí zelení mužíčci“. A signál „Wow!“ z roku 1977 nebyl nikdy definitivně identifikován. Simon se však domnívá, že tentokrát by mohlo jít o skutečnou věc.“

Vědci pochopitelně postupují velmi opatrně, než prohlásí převratnou novinku, ale Simon počítá s tím, že oznámení by mohlo potenciálně přijít buď od Breakthrough Listen v Oxfordu, nebo od čínského týmu možná už během nadcházejícího měsíce.

„Bylo by skvělé, kdyby se to shodovalo s nástupem první ženy do Bílého domu,“ zavtipkoval.

Zdroj: irishstar.com