Švédský premiér Ulf Kristersson přiznal, že „masivní přistěhovalectví prostě nefunguje“, a oznámil změny v politice hraničních kontrol, které by z ní učinily nejpřísnější politiku v Evropské unii. (Foto: Youtube)
Kristersson se takto vyjádřil u příležitosti státního svátku Švédska, když trval na tom, že pro migranty, kteří ani neumějí švédsky, je příliš snadné získat občanství.
„Řeknu to jasně: masivní imigrace a špatná integrace prostě nefunguje,“ napsal Kristersson.
„Proto nyní změníme švédskou migrační politiku a učiníme ji nejpřísnější v EU.“
Lídr středopravicové Umírněné strany uvedl, že budou zavedena nová opatření, která zajistí, že migranti ve svých domovských zemích nespáchali trestné činy, a také testy, které zajistí, že budou respektovat švédskou kulturu a dědictví.
„Ne“ azylu znamená „ne“ a musíte opustit zemi. To by mělo být samozřejmé, ale není,“ řekl premiér.
„Stejně důležité je, že ‚ano‘ by mělo znamenat, že se skutečně zapojíte do švédské společnosti.“
Kristersson řekl, že občanství není jen o získání pasu a mělo by být „společenskou smlouvou a tato společenská smlouva obsahuje jak práva, tak povinnosti“.
Dodal, že až dosud „se vůbec neočekávalo, že každý, kdo přijde do Švédska, se skutečně naučí náš jazyk“, který je „pojivem, které nás spojuje“.
Opatření byla zavedena díky politickému lobbingu pravicové strany Švédští demokraté, která je nyní druhou největší stranou v Riksdagu a která Kristerssona udržuje u moci prostřednictvím dohody o důvěře a dodávkách.
Jak jsme již dříve zdůraznili, i Kristerssonova předchůdkyně, levicová Magdalena Anderssonová, slíbila zrušit etnická ghetta a tvrdila, že nechce, aby ve skandinávské zemi vznikala „somálská města“.
Po etnických nepokojích, při nichž bylo zraněno více než 100 policistů, Anderssonová varovala: „Segregace zašla tak daleko, že ve Švédsku máme paralelní společnosti. Žijeme ve stejné zemi, ale v jiné realitě.“
Švédsko, které bylo před dvaceti lety, před masovou nekontrolovanou imigrací, jednou z nejbezpečnějších zemí v Evropě, je nyní druhou nejnebezpečnější zemí kontinentu, pokud jde o trestné činy se zbraní, hned za Chorvatskem.
V roce 2021 vyšel v německém deníku Bild titulek: „Švédsko je nejnebezpečnější zemí Evropy“.
V loňském roce vyjádřili ukrajinští uprchlíci přání vyhnout se posílání do Švédska, protože měli pocit, že je příliš nebezpečné.
Švédsko se konečně poučilo, že rozmanitost ve skutečnosti není silnou stránkou, ale vzhledem k tomu, že rodilí Švédové se během několika desetiletí stanou menšinou, není už pozdě?
Zdroj: summit.news