Nový průzkum ukázal, že téměř čtyři z pěti uprchlíků žijících ve Švédsku trávili dovolenou v zemích, odkud původně utekli. Ano, opravdu. (Foto: Flickr)
Průzkum provedla průzkumná společnost Novus na objednávku švédských internetových novin Bulletin.
Zjistil, že 79 % lidí, kteří přišli do Švédska jako uprchlíci, údajně na útěku před válkou nebo pronásledováním, se po příchodu do Švédska vrátilo do své vlasti.
„Podle průzkumu si však nepřejí vrátit se domů natrvalo,“ uvádí Remix News. „Na otázku, zda se v budoucnu plánují natrvalo vrátit do své rodné země, odpověděla jen 2 procenta, zatímco 16 procent uvedlo, že možná – 81 procent těch, kteří do Švédska přišli z mimoevropských zemí, uvedlo, že ne, především proto, že Švédsko považují za lepší zemi pro výchovu svých dětí.“
Migranti mohou proklouznout do Švédska a zase z něj odejít, protože za to nehrozí žádný trest, na rozdíl od zemí, jako je Švýcarsko nebo Německo, kde uprchlíkům, kteří se bez povolení vrátí do své země, hrozí ztráta azylového statusu.
„Pokud někdo, syrský uprchlík, pravidelně tráví dovolenou v Sýrii, nemůže poctivě tvrdit, že je v Sýrii pronásledován,“ řekl v roce 2019 tehdejší německý ministr vnitra Horst Seehofer.
Výsledky průzkumu znovu zdůrazňují, že naprostá většina takzvaných „uprchlíků“ vůbec nejsou uprchlíci, ale ekonomičtí migranti, kteří využívají emocionální skrýše pojmu „uprchlík“ ke zneužívání systému, a tím poškozují zájmy skutečných uprchlíků.
Za posledních 20 let přijalo Švédsko v přepočtu na obyvatele více uprchlíků než kterákoli jiná západní země, což je proces, v jehož důsledku se Švédsko z jedné z nejbezpečnějších zemí v Evropě stalo druhou nejnebezpečnější.
Míra nezaměstnanosti migrantů je čtyřikrát vyšší než u rodilých Švédů, přičemž v některých oblastech s vysokým podílem migrantů dosahuje míra nezaměstnanosti až 78 %.
Jak zdůrazňujeme v následujícím videu, vzhledem k tomu, že ve volbách zvítězí pravicový blok, jemuž dominují Švédští demokraté, kteří jsou proti masové migraci, se zdá, že Švédové si konečně uvědomují úskalí urychleného multikulturalismu.
Zdroj: rmx.news