Tvrdit opak je jenou z velkých Obamových lží, jíž měl být americký lid oklamán. Obama ji uvedl těmito slovy: Usmrcení Bin Ládina je jedním z nejpozoruhodnějších činů našeho národního úsilí porazit Al Khájdú. (Foto: Wikimedia)
V časopise Londýnský přehled knih z neděle 19. dubna vyvrací investigativní novinář Seymour Hersch velkou Obamovu lež o tom, jak zabil Bin Ládina. Jeho oficiální pověst o tomto činu by totiž stejně dobře mohl zplodit autor knížky Alice v Říši divů Lewis Carroll. Šlo o výmysl od prvního písmenka až do posledního. Ale zkuste si sami rozlišit fakta od výmyslů.
V červenci 2002 napsaly New York Times: Usáma Bin Ládin je mrtev. Zemřel v prosinci a byl pohřben v horách jihovýchodního Afghánistánu.
Tutéž informaci zopakoval pakistánský prezident Pervez Mušaráf: Pravdou je, že Bin Ládin je mrtev.
A stejnou informaci přinesly BBC, Fox News a další média. A zhruba ve stejné době napsal D.R. Griffin ve své knize Usáma bin Ládin: Mrtev či živý, toto: Agenti CIA monirtorovali telefonické rozmluvy Bin Ládina s jeho druhy. Ty ale najednou ustaly.
V prosinci 2001 oznámily Ládinovu smrt Pakistánské noviny a citovaly slova prominetního člena Talibánu, který se smutečního obřadu účastnil a k příčině smrti zesnulého řekl: Byl těžce nemocen na ledviny i další choroby. V červenci 2001 ho léčili v Americké nemocnici v Dubaji.
A 10. září 2001 ( to je den před pověstným 11. zářím), navštívil Bin Ládina v nemocnici reportér televize CBS Dan Rather a později prohlásil: Bin Ládin neměl s 11. zářím nic společného.
V lednu 2001 ošetřující lékař Bin Ládina Dr. Sanjay Gupta řekl, že se jeho pacient nachází v posledních stádiích selhání ledvin..
Jak za této situace a s tolika svědky dotvrzujícími, že Bin Ládin byl mrtev už v roce 2001, mohl přetrvávat mýthus o jeho přetrvávajícím životě až do května 2011, zůstává jedním z největších tajemství našeho věku.
Stojí tedy za to zopakovat: Nevyvratitelné důkazy dosvědčují, že Bin Ládin zemřel z přirozených příčin už v prosinci 2001. Mediální udržování mrtvého muže při životě posloužilo tedy americké falešné válce „proti terorizmu“, a tak zvaný „nepřítel číslo jedna“ zafungoval jako záminka pro všechny pozářijové americké imperiální války, které jedna po druhé pokračují až dodneška.
K čemuž shora uvedený investigativní novinář Seymour Hersch ve svém článku dodává: Oficiální popis Bílého domu o tom, jak byl Bin Ládin usmrcen, byl ve všem všudy falešný. Ale Obamovi posloužil k jeho znovuzvolení presidentem.
Hersh ve svém článku dále uvádí, že operace proti už nežijícímu Bin Ladinovi začala v srpnu 2010, a to poté, co jeden z pakistánských zpravodajců za odměnu 25 milionů dolarů poskytl Američanům informaci o Bin Ládinově úkrytu poblíž města Abbottábádu. Po čemž následoval slavný nájezd oddílu amerického námořnictva na udané místo a výtřely, které život Bina Ládina údajně ukončily.
A pochopitelně. Jeho mrtvé tělo nikdy nikdo nespatřil. Stejně tak jako žádné jiné důkazy o jeho smrti.
A jak tato fraška končila?
Šestého srpna 2011 členové oddílu amerického námořnictva, kteří se údajné vražedné mise u Abbottábádu zúčastnili, ztratili život při zřícení helikoptéry v Afghánistánu.
Závěr si každý domyslí sám. Mrtví nemluví.
Vybral a přeložil Lubomír Man