Nechvalně proslulé Světové ekonomické fórum (WEF) bude tento týden hostit své výroční zasedání v Davosu a Jordan Schachtel se prostřednictvím Substacku „The Dossier“ postará o to, abyste věděli, kdo se tohoto setkání, na které jsou zváni pouze účastníci, zúčastní. (Foto: Rumble)
Pro ty z vás, kteří se s touto hanebnou organizací ještě nesetkali:
Světové ekonomické fórum (WEF) prostřednictvím své každoroční konference v Davosu funguje jako obchod s politikou a myšlenkami pro vládnoucí třídu. V čele této nevládní organizace stojí komiksový padouch Klaus Schwab, její megalomanský prezident, který formuluje skutečně šílený a extremistický politický program pro naši budoucnost.
Slyšeli jste některého z vašich politiků, jak deklaruje podporu programu „Budujme znovu lépe“?
A co takhle „Velký reset“?
Všechna tato politická vyprávění na samolepkách zpopularizovalo Světové ekonomické fórum.
Četli jste o hnutí ESG (Environmental, Social, and Governance)?
To je také oblíbené hnutí WEF.
Davos 2022 obsahuje obvyklé součásti totalitní ekostatistické agendy WEF „nic vám nebude patřit a budete šťastní“. Mezi diskutovaná témata a panely na zasedání v roce 2022 budou patřit např:
- Zažijte budoucnost spolupráce: Globální vesnice spolupráce
- Zůstat v kurzu pro opatření v oblasti přírody
- Zdravotní systémy odolné vůči budoucnosti
- Urychlení revoluce v oblasti rekvalifikace (pro „zelený přechod“)
- Síť v Net Zero
- Budoucnost globalizace
- Uvolnění trhů s uhlíkem
- A samozřejmě zvláštní projev Volodymyra Zelenského, prezidenta Ukrajiny.
Americký kontingent bude zahrnovat 25 politiků a úředníků Bidenovy administrativy. K americké ministryni obchodu Gině Raimondo se jako zástupce Bílého domu připojí klimatický car John Kerry. K nim se připojí 12 demokratických a 10 republikánských politiků, včetně 7 senátorů a dvou guvernérů států
Bez dalšího zdržování uvádím celý seznam účastníků, kteří se příští týden v Davosu objeví. Níže uvádím seznam Američanů a zbytek je uveden pod tímto seznamem v přiloženém dokumentu.
- Gina Raimondo ministryně obchodu USA USA
- John F. Kerry zvláštní vyslanec prezidenta Spojených států amerických pro oblast klimatu
- Bill Keating kongresman z Massachusetts (D)
- Daniel Meuser kongresman z Pensylvánie (R)
- Madeleine Deanová kongresmanka z Pensylvánie (D
- Ted Lieu kongresman z Kalifornie (D)
- Ann Wagnerová kongresmanka za stát Missouri (R)
- Christopher A. Coons senátor za stát Delaware (D)
- Darrell Issa kongresman z Kalifornie (R)
- Dean Phillips kongresman za Minnesotu (D)
- Debra Fischerová senátorka za Nebrasku (R)
- Eric Holcomb guvernér státu Indiana (R)
- Gregory W. Meeks kongresman za stát New York (D)
- John W. Hickenlooper senátor za Colorado (D)
- Larry Hogan guvernér státu Maryland (R)
- Michael McCaul kongresman z Texasu (R)
- Pat Toomey senátor za Pensylvánii (R)
- Patrick J. Leahy senátor za Vermont (D)
- Robert Menendez senátor za New Jersey (D)
- Roger F. Wicker senátor za stát Mississippi (R)
- Seth Moulton kongresman za Massachusetts (D)
- Sheldon Whitehouse senátor za Rhode Island (D)
- Ted Deutch kongresman za Floridu (D)
- Francis Suarez starosta Miami (R)
- Al Gore viceprezident Spojených států (1993-2001) (D)
Úplný seznam potvrzených účastníků výročního zasedání Světového ekonomického fóra v roce 2022
Zde je soubor PDF pro případ, že by odkaz vypadl.
Je zde jeden člen „elity“, který tam nebude (a nikdy nebyl).
Jak píše Mohamed El-Erian ve svém článku na Bloombergu, setkání v Davosu jsou plná potenciálu, ale málokdy plná řešení.
Nikdy jsem nevyužil možnosti zúčastnit se setkání v Davosu a letos ho opět vynechám.
To však neznamená, že nesleduji jeho vývoj a výsledky. Rozhodně mě zajímá, co by mohlo vzejít ze setkání, na němž se sejde tolik vedoucích představitelů vlád, občanské společnosti a podniků.
V ideálním světě by se letošní setkání ukázalo jako katalyzátor ve dvou důležitých směrech.
- Zaprvé by vyvolalo větší povědomí o probíhajících přelomových událostech v globální ekonomice a upozornilo by na to, jak rozdílně jsou tyto události vnímány na celém světě.
- A za druhé by poukázalo na způsoby, jakými lze stále více „nulový“ pohled na mezinárodní koordinaci přetvořit tak, aby přispěl ke kolektivní odolnosti a inkluzivní prosperitě.
Seznam probíhajících přelomových událostí v globální ekonomice je dlouhý a sahá daleko za děsivou válku na Ukrajině a související lidské tragédie. Zde je příklad toho, co je na takovém seznamu:
- V důsledku souběhu potravinové, energetické, dluhové a růstové krize čelí rostoucí počet chudších zemí rostoucí hrozbě hladomoru – a to je jen jedna část fenoménu „malých požárů všude“, který podkopává životy a živobytí po celém světě.
- Inflace, která v bohatších zemích dosahuje čtyřicetiletých maxim, podkopává životní úroveň a motory růstu, dopadá obzvláště tvrdě na chudé, podněcuje politický hněv, podkopává důvěryhodnost institucí a podkopává účinnost hospodářské a finanční politiky.
- Neschopnost vypořádat se s kritickými světskými výzvami, včetně změny klimatu, vede k tomu, že krátkodobé rozptýlení zhoršuje již tak významné dlouhodobé problémy.
- Úsilí soukromého a veřejného sektoru o dosažení lepší rovnováhy mezi vysoce propojenými dodavatelskými řetězci a odolností států/podniků komplikuje globální ekonomika, která nemá dostatečnou dynamiku, aby se to mohlo uskutečnit řádným způsobem.
- Západní zbrojení mezinárodními financemi, které sice účinně srazilo jedenáctou největší ekonomiku světa na kolena, probíhalo bez globálního rámce norem, pokynů a záruk.
Mám podezření, že ačkoli se naprostá většina účastníků Davosu na tomto seznamu shodne (a skutečně přidá několik dalších bodů), v otázce příčin a dlouhodobých důsledků se budou poměrně dost rozcházet. Tato neshoda je problematická ve dvou ohledech.
- Zaprvé podkopává společnou odpovědnost, která je nutná k řešení výzev s významným mezinárodním rozměrem;
- a za druhé, ještě více podkopává důvěru ve stávající mezinárodní řád. Pokud se neshody nepodaří vyřešit, škodlivé účinky se budou prohlubovat a šířit.
Na papíře by nadcházející setkání v Davosu bylo pro řešení těchto rozporů dokonale vhodné. Historie však neposkytuje příliš povzbuzení ani optimismu.
Znovu a znovu se Davos stal obětí nedostatku soustředění a sjednocující vize, která by se dala použít. Individuální a kolektivní zájmy zůstaly nesjednoceny. Rozptýlení je mnoho. Výsledkem je, že výstupy jsou v nejlepším případě zpátečnické.
Vzhledem k četným křižovatkám, na nichž se světová ekonomika nachází, je nyní obzvláště vhodná doba, aby Davos naplnil svůj značný potenciál – aby se díval dopředu, nikoliv zpět. Aby hledal řešení a ne jen problémy. V opačném případě se fórum ještě více promění v síť a společenský klub, který je a je všeobecně vnímán jako ještě více odtržený od reality mnoha lidí a problémů většiny.
Zdroj: zerohedge.com