Německý rozhlasový vysílač Deutschlandfunk Kultur tvrdil, že svatý islámský měsíc Ramadán nejenže je „starým německým zvykem“, nýbrž že se v této zemi slaví už déle než Oktoberfest.
Článek od žurnalisty Erena Güvercina tvrdí, že Ramadán je zcela německým svátkem a že není žádných pochyb, že islám k Německu patří.
Güvercin prohlašuje, že jeho praktikování je starší než Oktoberfest, kterému se Bavorsku rovněž říká Wiesn. Ač pro své tvrzení neposkytuje žádné důkazy, tak první oslavy Wiesnu se asi slavily 12. října 1810 k oslavě sňatku prince Ludwiga, pozdějšího krále Ludwiga I, který si bral princeznu Theresu Saxony-Hidburghausen.
Na druhou stranu nejstarší mešita v Německu byla postavena v Berlíně v roce 1915, a tu v roce 2015 opět objevil tým archeologů. Tato dřevěná mešita měla asi sloužit muslimským válečným zajatcům, protože byla postavená uprostřed zajateckého tábora z První světové války.
Podle Güvercina je islámský svatý měsíc stejně německý jako velký básník Johann Wolfgang von Goethe nebo třeba známý autor prvního románu z První světové války Na západní frontě klid, neboť: „Držení měsíce Ramadán bylo po dlouhou dobu součástí německého náboženského prostředí. Je to německá realita. V raném večeru se v Německu schází mnoho lidí pohromadě, aby spolu pojedli a sešli se,“ říká Güvercin.
„Islámská náboženská praxe je v Německu už hodně dlouho doma. A my němečtí muslimové se těšíme na Ramadán ve svém Německu. Nikdo nám ho nemůže odpírat,“ dodal.
Tento článek vychází poté, co ministr vnitra Hort Seehofer prohlásil, že islám k Německu nepatří, aby mu pak odporovala jeho koaliční partnerka kancléřka Angela Merkel. Průzkum mezi německou veřejností pak odhalil, že ta straní Seehoferovi s 75 procenty tvrdícími, že islám nejspíš k Německu nepatří, nebo že k této zemi rozhodně nepatří.
Zdroj: breitbart.com