První prokalifátský protest v Hamburku vyvolal v německých médiích velké zděšení a pobouření, když se konal na začátku tohoto roku, ale nyní to vypadá, že se stanou pravidelným jevem. (Foto: X)

Stejně jako minulých protestů na podporu zřízení islámského chalífátu v Německu se i dalšího, který se konal v neděli večer a požadoval zavedení práva šaría v Německu, zúčastnily tisíce lidí. Na videozáznamech byly opět vidět masy islamistů, kteří křičeli „Alláhu Akbar“ spolu s dalšími proislámskými skandováními.

Muslimský Interaktiv, který za demonstrací stojí, oznámil, že se jí zúčastnilo 5 000 lidí. Tato skupina je v Německu aktivní při organizování shromáždění, včetně protestů proti izraelské válce v Gaze v Palestině.

K minulým protestům se přistupovalo s pokrčením ramen. Šéf hamburské policie Frank Schnabel v dubnu pro ZDF uvedl, že nevidí žádné právní důvody pro zákaz organizace. Podobně se vyjádřil i spolkový ministr spravedlnosti Marco Buschmann, podle něhož je výzva k vytvoření chalífátu „politicky absurdní“, ale není trestná.

Ještě pozoruhodnější je, že Thomas Haldenwang, šéf německého Úřadu na ochranu ústavy, mocné domácí špionážní agentury, protesty proti chalífátu rovněž smetl ze stolu a pouze konstatoval, že jde o „myslitelnou“ formu vlády.

Pozoruhodné je, že jde o stejného šéfa špionáže, který zuřivě vystupuje proti straně Alternativa pro Německo (AfD) a aktivně proti ní vystupuje velmi zpolitizovaným způsobem.

Němečtí teenageři, kteří tančili a zpívali „Auslander Raus“ („Cizinci ven“), čelili zatýkání a masivní policejní reakci.

Teenageři, kteří byli při zpěvu písně zachyceni na videu, čelili rozsáhlému veřejnému honu na čarodějnice, v jehož důsledku přišli o práci a byli rozmazáváni na titulních stranách novin po celé zemi.

V nejznámějším případu na ostrově Sylt němečtí levicoví politici požadovali „maximální tresty “ a roky vězení pro ty, kteří byli přistiženi, jak píseň pouze zpívají na soukromých akcích.

Je v Německu možný chalífát?

Pro ty, kteří věří, že demografie je osud, nemusí myšlenka chalífátu v Německu znít tak absurdně. Očekává se, že muslimská populace v Německu rychle poroste, a u těch, kteří vyznávají tvrdou formu islámu, je pravděpodobné, že díky fundamentalistickému výkladu Koránu a vyšší porodnosti bude jejich populace růst ještě rychleji.

Mohutné demonstrace typu té, kterou jsme viděli v Hamburku, mohou také posloužit k tomu, aby se do jejich řad rekrutovalo také více muslimů, zejména když úřady ukazují, že nemají žádný účinný nástroj, jak takové demonstrace odvolat. Koneckonců tyto protesty jsou pravděpodobně chráněny svobodou projevu.

Volání po zavedení práva šaría, které by teoreticky ohrozilo německý demokratický ústavní pořádek, však vrcholní politici berou s úsměvem a pokrčením ramen. Mezitím jsou výzvy k uzavření německých hranic a drastickému omezení imigrace považovány státními bezpečnostními službami za téměř teroristické hrozby.

Zdroj: rmx.news