Jak všichni víme, politická kariéra Kamaly Harrisové byla vystřelena na oběžnou dráhu poté, co bývalý starosta San Francisca Willie Brown, s nímž se spustila, Harrisovou přehodil na nejvyšší pozici: k moci. (Foto: X)
V roce 1994 Brown jmenoval Harrisovou do odvolací komise pro pojištění v nezaměstnanosti. Poté se propracovala do kalifornské komise pro lékařskou pomoc. V roce 2000, kdy byl starostou SF Willie Brown, pak Harrisová získala práci na radnici, kde pracovala pod městskou právničkou Louise Renneovou. V roce 2001 chodila s moderátorem talk show Montel Williamsem.
Harrisová se nakonec stala okresní státní zástupkyní San Franciska, generální prokurátorkou Kalifornie, senátorkou USA, protikandidátkou Joea Bidena v amerických volbách 2020 a nyní – viceprezidentkou -, jejíž zaměstnanci ji naprosto nenávidí.
V roce 1995, kdy byla Harrisová na vrcholu uspokojování Willieho vůle výměnou za kariéru, jí jeden reportér položil klíčovou otázku, když si vyšla s Brownem – o 30 let starším: „Jste jeho dcera?“ „Ano,“ odpověděla.
Mezitím Guy Saperstein loni napsal, že Harrisové kariéra v Kalifornii je opravdu zajímavá:
Moji kariéru jsem dělal jako soudní právník v oblasti SF Bay Area. Starosta a pozdější předseda kalifornského shromáždění Willie Brown byl osobním přítelem a politickým podporovatelem soudních právníků. Willieho jsem měl rád. Byl chytrý, politicky nadaný – podporoval všechno, o co jsem ho kdy požádal – a zábavný. Willie definoval slovo „švihák“. Chodili jsme nakupovat do stejného obchodu Wilkes Bashford, kde byl králem. Vždycky říkal personálu: „Teď se postarejte o mého bílého kamaráda Guye. Bílí nejsou obdařeni mým dobrým vkusem, tak tomu chudákovi pomozte.“ A tak jsem se na něj podíval. Willie měl větší šarm než deset bílých chlapců.
Willie byl ženatý a odcizil se své ženě. Bylo o něm známo, že má mladou – o 30 let mladší – černošskou přítelkyni.Ani se to nesnažil skrývat. Tou přítelkyní byla Kamala Harrisová, tehdy nevýrazná asistentka městského prokurátora. Pak už jsem jen věděl, že Kamala kandiduje na okresní prokurátorku, podporovaná Willieho mocnou politickou mašinérií, proti tehdejšímu prokurátorovi Terenci Hallinanovi, progresivistovi. Willieho stroj zvítězil a Kamala se stala sanfranciskou státní zástupkyní.
Další věc, kterou jsem si uvědomil, bylo, že mi volali asistenti sanfranciského státního zástupce a ptali se: „Kde je Kamala?“. Věděli, že jsem Willieho přítel. Zřejmě se neukázala v práci.
O několik měsíců později jsem se dočetl, že Kamala dostala od jednoho solidního demokratického soudce vynadáno za to, že nezachovává správný řetězec opatřování důkazů. „Řetězec úschovy“ je právní termín, který znamená, že důkazy, které předkládáte soudu, jsou tytéž nekontaminované důkazy, které jste zajistili na místě činu. Než jsem se stal právníkem pro skupinové žaloby v oblasti občanských práv, vedl jsem 50 trestních řízení s porotou a řetězec úschovy nebyl nikdy problémem, protože státní zástupce dělal svou práci kompetentně a zajistil, aby byly soudu předloženy správné důkazy. Ale to bylo předtím, než Kamalina lenost stanovila nové standardy.
Kamala byla předvedena před tři liberální soudce, kteří byli její lajdáckostí pobouřeni. V reakci na to Kamala všem lhala pod přísahou a snažila se svalit vinu na kriminální laboratoř policejního oddělení, což však byla naprostá blbost. Když advokát předkládá soudu důkazy, ručí za ně. Kamala měla být v důsledku toho vyloučena z advokátní komory, ale San Francisco je liberální „old boys“ síť a liberálové chrání i prolhané a neetické státní zástupce.
Když se po ní zaprášilo, muselo být propuštěno 1 100 ZLOČINCŮ – a to demokratickými soudci. V dějinách amerického soudnictví se to myslím ještě nikdy nestalo. Jen si představte, co to znamená, když je 1100 trestných činů zamítnuto pro vadný řetězec zadržení. Harrisová byla ochotna nechat 1100 lidí jít na léta do vězení, protože nechtěla uznat své chyby.
* * *
Zdroj: neuburger.substack.com