Zatímco všichni byli rozptýleni, globální elita dostala přesně to, co chtěla. OSN přijala 22. září „Pakt pro budoucnost“ a mainstreamová média v západním světě téměř zcela ignorovala, co se děje. (Foto: Flickr)

Místo toho nás titulky nabádaly, abychom se prostě dál soustředili na Kamalu Harrisovou a Donalda Trumpa. Je smutné, že naprostá většina obyvatelstva o „Paktu pro budoucnost“ nikdy neslyšela, a tak se veřejná debata o tom, zda bychom měli přijmout dokument, který pokládá základy nového „globálního řádu“, vedla jen velmi málo. 

Text „Paktu pro budoucnost“ je k dispozici na internetu, ale málokdo si ho kdy přečte a mnohá z nejdůležitějších ustanovení jsou pohřbena ke konci 56stránkového dokumentu.

Každý by si ovšem měl najít čas a tento dokument si skutečně přečíst, protože naši vůdci nás právě zavázali k nesmírně zákeřné globální agendě, která se týká doslova všech myslitelných oblastí lidské činnosti.

22. září 2024 je den, který se neslavně zapíše do historie.

Jakmile byl „Pakt pro budoucnost“ formálně přijat, na oficiálních internetových stránkách OSN bylo zveřejněno následující prohlášení

Světoví lídři dnes přijali Pakt pro budoucnost, který zahrnuje Globální digitální pakt a Deklaraci o budoucích generacích. Tento pakt je vyvrcholením inkluzivního, několikaletého procesu, jehož cílem je přizpůsobit mezinárodní spolupráci dnešní realitě a výzvám zítřka. Cílem paktu, který je nejrozsáhlejší mezinárodní dohodou za mnoho posledních let a který zahrnuje zcela nové oblasti i otázky, na nichž nebylo možné se dohodnout po celá desetiletí, je především zajistit, aby mezinárodní instituce mohly plnit své úkoly tváří v tvář světu, který se od doby jejich vzniku dramaticky změnil. 
Jak řekl generální tajemník, „nemůžeme vytvořit budoucnost vhodnou pro naše vnuky se systémem, který vybudovali naši prarodiče“.

Člověk by si myslel, že „nejrozsáhlejší mezinárodní dohoda za mnoho let“ se dostane na titulní stránky novin po celé planetě.

Ale to se nestalo.

Tisková zpráva OSN také odvážně prohlašuje, že „Pakt pro budoucnost“ „položí základy“ nového „globálního řádu“…

„Pakt pro budoucnost, Globální digitální pakt a Deklarace o budoucích generacích otevírají dveře novým příležitostem a nevyužitým možnostem,“ řekl generální tajemník během svého projevu na zahájení Summitu budoucnosti. Předseda Valného shromáždění poznamenal, že pakt „položí základy udržitelného, spravedlivého a mírového globálního řádu – pro všechny lidi a národy“.

Pakt zahrnuje širokou škálu otázek, včetně míru a bezpečnosti, udržitelného rozvoje, změny klimatu, digitální spolupráce, lidských práv, rovnosti pohlaví, mládeže a budoucích generací a transformace globální správy.

Nechci žít v novém „globálním řádu“, který by zahrnoval „všechny lidi a národy“.

Jsem si jistý, že většina z vás to cítí úplně stejně.

Na další stránce na oficiálních webových stránkách OSN se dozvídáme, že „OSN 2.0“ má vytvořit „moderní rodinu OSN“.

V polovině Agendy 2030 není svět na dobré cestě k dosažení cílů udržitelného rozvoje. Ještě není pozdě změnit směr, pokud se všichni znovu zamyslíme, přeorientujeme a načerpáme nové síly. „OSN 2.0“ vystihuje vizi generálního tajemníka o moderní rodině OSN, omlazené kulturou zaměřenou na budoucnost a posílené nejmodernějšími dovednostmi pro jednadvacáté století – abychom mohli turboaktivně podporovat lidi a planetu.

O naplnění této vize budeme usilovat pomocí silného spojení inovací, dat, digitálních technologií, prognostických dovedností a behaviorálních věd a kultury – dynamické kombinace, kterou nazýváme „kvintet změn“. Jde o evoluci směrem k agilnějším, rozmanitějším, citlivějším a účinnějším organizacím OSN.

To zní tak útulně, že?

Kdo by nechtěl být součástí „rodiny“, že?

Pravdou však je, že agenda, kterou nám všem hodlají vnutit, nebude vůbec příjemná.

V průběhu let bylo mnoho napsáno o tom, jak zákeřné jsou „Cíle udržitelného rozvoje“ OSN.

Nuže, OSN otevřeně přiznává, že „Pakt pro budoucnost“ byl speciálně navržen „k urychlení realizace Cílů udržitelného rozvoje“…

  • Celý pakt je navržen tak, aby urychlil provádění cílů udržitelného rozvoje.
  • Jedná se o dosud nejpodrobnější dohodu na půdě OSN o potřebě reformy mezinárodní finanční architektury tak, aby lépe zastupovala rozvojové země a lépe jim sloužila, včetně:
    • většího vlivu rozvojových zemí na rozhodování v mezinárodních finančních institucích;
    • Mobilizace většího množství finančních prostředků z mnohostranných rozvojových bank, které pomohou rozvojovým zemím uspokojit jejich rozvojové potřeby;
    • přezkoumání architektury státního dluhu, aby se zajistilo, že si rozvojové země budou moci udržitelně půjčovat na investice do své budoucnosti, a to za spolupráce MMF, OSN, skupiny G20 a dalších klíčových aktérů;
    • Posílení globální finanční záchranné sítě na ochranu nejchudších v případě finančních a hospodářských otřesů prostřednictvím konkrétních opatření ze strany MMF a členských států;
    • a urychlení opatření k řešení problému změny klimatu, včetně poskytování většího objemu finančních prostředků na pomoc zemím přizpůsobit se změně klimatu a investovat do obnovitelných zdrojů energie.
  • Zlepšení způsobu měření lidského pokroku, které by přesáhlo HDP a zachytilo blahobyt a udržitelnost lidí a celé planety.
  • Závazek zvážit způsoby zavedení celosvětové minimální úrovně zdanění osob s vysokým majetkem.
  • Pokud jde o změnu klimatu, potvrzení potřeby udržet růst globální teploty na 1,5 °C nad úrovní před průmyslovou revolucí a přejít od fosilních paliv v energetických systémech, aby se do roku 2050 dosáhlo nulových čistých emisí.

Ke „změně klimatu“ tak či onak přispívají všechny formy lidské činnosti.

A proto hodlají všechny formy lidské činnosti přísně regulovat, aby dosáhli svých zvrácených cílů.

„Pakt pro budoucnost“ rovněž uznává ‚ústřední roli‘ OSN a ‚koordinovanou a vícerozměrnou mezinárodní reakci‘, kdykoli se v budoucnu objeví ‚globální otřesy‘.

Uznáváme potřebu soudržnější, kooperativní, koordinované a vícerozměrné mezinárodní reakce na komplexní globální otřesy a ústřední roli OSN v tomto ohledu. Komplexní globální otřesy jsou události, které mají vážně narušující a nepříznivé důsledky pro značnou část zemí a celosvětové populace a které vedou k dopadům napříč mnoha odvětvími, což vyžaduje vícerozměrnou a celospolečenskou reakci.

Chcete, aby příště, až dojde k velké globální krizi, řídila OSN a všem říkala, co mají dělat?

Snažil jsem se před tím všechny varovat.

O „Paktu pro budoucnost“ jsem obšírně psal, ale nakonec se pro něj nadchla jen velmi malá část populace.

Nyní globální elita dosáhla svého cíle a odpor, na který narazila, byl sotva znatelný.

Michael Snider

Zdroj: TheMostImportantNews.com