11. září bylo pravděpodobně největším teroristickým činem spáchaným na americké půdě a jednou z největších tragédií v dějinách Spojených států. (Foto: Wikimedia)
Islámští extremisté unesli tři letadla a provedli koordinované útoky na klíčové pamětihodnosti na území Spojených států.
Dvojčata, památník obrovského amerického bohatství, se zřítila k zemi. Pentagon, který slouží jako základní kámen americké vojenské rozvědky, byl rozbit. Útok na Bílý dům se podařilo odvrátit jen díky statečnosti cestujících posledního letu. Bylo to za cenu jejich životů, nebo nám to alespoň bylo řečeno.
Můžeme se ptát, jak se špatně vybavené teroristické skupině podařilo zaútočit na jednu z nejbezpečnějších staveb na světě? Proč je reakce vlády pomalá, téměř žádná? Jak Al-Káida dokázala zdánlivě nemožné, přelstít Spojené státy?
Když se pozorně podíváme na příběhy a fakta, která nám byla poskytnuta, zdá se, že některé věci prostě nesedí. Mnoho jednotlivců, vysokých i nízkých, vzneslo otázky, na které vláda odmítla nebo není schopna odpovědět.
Hlavním z těchto popíračů je zesnulý ret. generálmajor Albert Stubblebine, který v letech 1981 až 1984 sloužil jako velící generál Velitelství zpravodajských a bezpečnostních služeb americké armády (INSCOM).
Díky své vynikající kariéře ve vojenském zpravodajství, která trvala více než tři desetiletí, byl generál Stubblebine zasvěcen do jedněch z nejvyšších úrovní bezpečnostních prověrek v zemi.
No, na zesnulého Ret. Albert Stubblebine, byla odpověď jednoduchá. Útoky neprovedla Al-Káida, ale vláda. Zesnulý generál vyvolal mezi velením kontroverzi tím, že otevřeně zpochybnil oficiální verzi Bílého domu, zejména pokud jde o útok na Pentagon.
Podle něj konkrétní fakta, čísla a teorie prostě nejdou dohromady s důkazy z fotografií, forenzních expertiz a zpráv očitých svědků. Jak mohlo duté kovové letadlo způsobit takové škody na jedné z nejbezpečnějších budov na světě? Kde jsou trosky, zavazadla, dokonce i těla?
A co je nejdůležitější, jak mohly Spojené státy, národ, který se pyšní svou vojenskou rozvědkou a rychlou reakcí, přehlédnout něco tak zjevného?
Generálmajor Albert vznesl všechny tyto otázky a ještě více. Na oplátku byl zdiskreditován, označen za starého blázna a zatlačen do zapomnění právě tou vládou, kterou celý život chránil. Ačkoli je již po smrti, některé z jeho otázek stále jasně hoří v srdcích všech, kteří hledají pravdu.
Kde jsou trosky?
Prázdný Boeing 757 váží přes 64 tun a je to velké letadlo. To znamená, že po jeho zřícení zůstane pěkně velká hromada trosek. Proč tedy po nárazu do Pentagonu z mohutného trupu a křídel zbyl sotva kousek?
Někteří lidé tvrdí, že síla nárazu byla dostatečně velká na to, aby letadlo prakticky rozpadla, ale samotný rozsah síly potřebné k dosažení takového výkonu je nepředstavitelný. Při všech předchozích haváriích letadel se objevily oblasti trosek, těl a zavazadel dlouhé kilometr.
V čem je tedy tato havárie tak odlišná?
No, podle generálmajora Stubblebina je to tím, že to vůbec nebyla havárie, ale střela. Domnívá se, že na Pentagon byla odpálena řízená střela, která byla na snímcích zveřejněných vládou digitálně upravena tak, aby vypadala jako letadlo. Není podezřelé, že v jediný den, kdy byly potřeba, byly bezpečnostní kamery Pentagonu náhodou vypnuté?
Co se stalo s NORAD?
Severoamerické velitelství pro leteckou a kosmickou obranu (NORAD) je pravděpodobně nejefektivnější organizací pro ochranu vzdušného prostoru na světě. Jejich úkolem bylo chránit vzdušný prostor celé Severní Ameriky.
Jak tedy mohli dopustit, aby kolem nich proklouzlo něco tak významného, jako je únos tří letadel? Očekává snad americká vláda, že obyvatelstvo uvěří, že NORAD nejenže nedokázala tuto hrozbu zvládnout, ale že navíc nedokázala nasadit ani jedinou stíhačku? Bílý dům byl ohrožen a k zachycení této hrozby nebyly vyslány žádné stíhačky, bylo to ponecháno v rukou nevycvičených statečných civilistů.
Někteří lidé tvrdí, že nebyl čas reagovat, i když vláda přiznala, že měla nejméně 30minutové varování. NORAD předpokládá, že každá situace je nouzová, dokud tomu není jinak, takže je bizarní, že se tři letadla odchýlila od svého letového plánu a směřovala k tak významným cílům, aniž by byla zachycena. Zamyslete se nad tím. Rýsuje se spiknutí.
Nebylo načasování příliš příhodné?
Zločin se skládá ze tří základních složek: prostředků, motivu a příležitosti. Hrozba a záminka ze strany al-Káidy poskytly vládě jak prostředky, tak příležitost. Zbývá tedy otázka, jaký byl motiv?
Pokud si vzpomeneme na několik politických skandálů, které předcházely 11. září, jedním z nejvýznamnějších bylo tiskové prohlášení tehdejšího ministra obrany Donalda Rumsfelda.
Ministr Rumsfeld prohlásil, že transakce provedené Pentagonem v hodnotě 2,3 bilionu dolarů nelze dohledat a že se chystá rozsáhlá restrukturalizace jeho fungování. Pohrozil také rozpočtovými škrty a snížením obranného rozpočtu, což se jistě několika hlavounům ve Washingtonu nelíbilo.
Co se tedy stalo pouhých 24 hodin po jeho neslavném prohlášení? Do Pentagonu údajně narazilo letadlo, které zničilo celé banky údajně nevratných dat a s nimi i všechny důkazy o jakémkoli pochybení Pentagonu. Někomu to může připadat jako pouhá náhoda, ale při bližším pohledu na tuto a několik dalších skutečností se ukazuje mnohem zlověstnější plán.
Podle generálmajora Stubblebina byla tato náhoda příliš příhodná. Nejenže to Pentagon a prezidentství zbavilo viny, ale také to odstartovalo válku proti terorismu. Válku, kterou vedeme již více než dvě desetiletí s malým úspěchem.
To dalo předsednictví nepředvídané pravomoci doma i v zahraničí, zvýšilo jeho podporu u veřejnosti a značně přispělo k postupnému zvyšování amerického obranného rozpočtu.
Ptáme se tedy: Bylo 11. září národní tragédií z rukou podlých teroristů, nebo operací pod falešnou vlajkou vlády, která viděla, že jí podpora občanů uniká z rukou? Podívejte se na fakta a rozhodněte.
Zdroj: livetray.com