Záhady kolem Měsíce kolují už od první mise Apollo. Setkala se tam první posádka skutečně s mimozemšťany? (Foto: Flickr)
Zaprvé, mnoho lidí stále věří, že NASA na Měsíc nikdy nevystoupila. Většina však rozhodně podporuje šest přistávacích misí na Měsíci. V souvislosti s misemi whistlebloweři NASA tvrdili, že agentura skrývá tajemství umělých struktur na Měsíci. Dr. Ken Johnston mezi nimi tvrdil, že NASA ví, že astronauti objevili na Měsíci starobylá mimozemská města a pozůstatky neuvěřitelně vyspělých strojů. Některé z těchto technologií dokáží manipulovat s gravitací.
Dr. Ralph Kennedy Johnston starší se narodil v roce 1942 na letecké základně americké armády Fort Sam Houston v San Antoniu v Texasu. Byl jedním ze čtyř civilních pilotů – konzultantů pro astronauty v NASA, kteří vycvičili Neila Armstronga, Buzze Aldrina a Michaela Collinse pro misi Apollo 11.
Dr. Ken Johnston je navíc letecký inženýr ve výslužbě, bývalý aktivní příslušník americké námořní pěchoty a nyní známý jako „whistleblower NASA“. Odmítá označení „whistleblower“, protože tvrdí, že to, co dělal, bylo poskytování informací veřejnosti z první ruky, které si zaslouží znát.
Odmítl striktně dodržovat rozkazy a zničit téměř kompletní sbírku lesklých fotografií o velikosti 8 x 10″ z programu Apollo. Tyto fotografie nejsou v současné době od NASA k dispozici a mají vyšší rozlišení, než jaké lze nalézt na internetu.
V posledních 40 letech obvinili NASA ze zatajování a zatajování údajů i další vědci, inženýři a technici. Roste počet lidí, kteří obviňují vesmírnou agenturu ze zatajování informací o anomálních vesmírných objektech a lhaní o objevech artefaktů na povrchu Měsíce a Marsu, popírání důkazů o životě, o nichž informovala sonda Viking v polovině 70. let.
Podle doktora Johnstona astronauti z programu Apollo přivezli fotografické důkazy o artefaktech, které našli během svých mimoplanetárních aktivit na Měsíci. Johnston tvrdil, že NASA nařídila zničit snímky z EVA v Laboratoři tryskového pohonu (JPL), ale odmítla to. Když to zveřejnil, byl z agentury propuštěn.
V tiskové zprávě z roku 2007 Kay Ferrariová, ředitelka programu SSA v JPL, požádala doktora Johnstona, aby odstoupil. Právě to, že Johnston „byl citován [jako] kritik NASA v Hoaglandově nové knize ‚Temná mise'“, ji přimělo požádat Johnstona o odstoupení z programu SSA. Když Dr. Johnston odmítl s odvoláním na první dodatek o ochraně svobody projevu, který je poskytován všem zaměstnancům NASA, dokonce i těm v JPL, Ferrariová se zřejmě rozhodla svévolně ho z programu SSA odvolat, jak se uvádí v tiskové zprávě.
Po svém náhlém odchodu uvedl, že je unavený z toho, že americká vláda již více než čtyři desetiletí sedí na důkazech, že na Měsíci existují starobylá mimozemská města. Na nekvalitních snímcích obsažených v knize jsou zachyceny ruiny budov, obrovské kopulovité objekty ze skla, kamenné věže a hrady visící ve vzduchu.
„Nemám co ztratit. Pohádal jsem se s NASA a dostal jsem padáka,“ řekl Ken Johnston.
Důvěryhodnost doktora Kena Johnstona
Americký kosmický novinář James Oberg pokračoval v útocích na Dr. Johnstona, přestože poskytl jeho pověřovací listiny, certifikáty a ocenění, včetně doktorského certifikátu z reformního baptistického teologického semináře v Denveru, uděleného v roce 1985.
Od směšného obvinění, že Dr. Johnston „neměl na starosti“ fotografie, které měl k dispozici v Lunární přijímací laboratoři NASA, až po útok na samotný doktorát, byl Oberg – nepochopitelně na člověka, který tvrdí, že se chce „posunout k jiným věcem“ – vytrvalý. Podle vlastního vyjádření Oberg pálil telefonní linky ve snaze najít něco, čím by zdiskreditoval člověka, kterého znal více než 30 let, a zároveň nadále předstíral, že se s doktorem Johnstonem nikdy nesetkal.
Jinak Dr. Johnston nalétal jako vesmírný pilot asi 3 000 hodin, aniž by se kdy dostal do vesmíru. Jako zkušební průvodce pomáhal cvičit všechny astronauty mise přistání na Měsíci, aby mohli létat s lunárním modulem.
Když skončilo první přistání na Měsíci, bylo propuštěno asi 30 000 zaměstnanců, protože výzkum a vývoj již nebyly potřeba, řekl. Poté se stal vedoucím oddělení kontroly dat a fotografií v Lunární přijímací laboratoři, kde byl zodpovědný za kontrolu všech dat a fotografických informací získaných z lunárních misí.
Dr. Ken Johnston o mimozemšťanech
Při své návštěvě Hindustan International School and University (Indie) v roce 2017 se s deníkem New Indian Express podělil o mnoho informací o misi Apollo a mimozemšťanech.
Věříte, že mimozemšťané existují?
Ano. Nevěříte? Vaše dávná historie naznačuje, že mimozemšťané přišli na naši planetu. Již v roce 1958 jsme objevili důkaz, že se Eisenhower skutečně setkal s mimozemšťany. Existuje tolik důkazů nejen o tom, že mimozemšťané existují, ale také o jejich vlivu na tuto planetu.
Jak se u vás objevil zájem o mimozemšťany a vesmír?
Tehdy jsem sledoval seriály jako Buck Rogers v 25. století a Flash Gordon. Chtěl jsem se podívat do vesmíru. Můj otec byl pilot a já jsem jím chtěl být také.
A pak jsi začal trénovat Neila Armstronga.
Nejen Neila Armstronga. Byli jsme čtyřčlenný tým a naším úkolem bylo testovat lunární misijní modul ve vakuových komorách, abychom se ujistili, že systémy jsou bezpečné pro cestu do vesmíru. Přitom jsme trénovali Neila, Buzze a Michaela, aby mohli přistát na Měsíci.
Jaký je váš názor na kontroverzi „přistání na Měsíci – zfalšované“?
(Směje se) Stále máme lidi, kteří si myslí, že Země je placatá. Jednou jeden reportér řekl Buzzu Aldrinovi, že na Měsíc neletěl, a on mu dal pěstí. I nejnovější satelitní snímky ukazují stejné měsíční stopy.
Jak se vám podařilo získat informace o mimozemšťanech z první ruky?
Jakmile jsme dokončili první tři mise, dostal jsem na starost fotografování a dokumentování jejich přesné polohy. Jednoho dne mi můj šéf nařídil, abych tyto snímky zničil. Připomněl jsem mu, že za ně zaplatila vláda a že by měly být zveřejněny, na což mi odpověděl: „Ne, zbavte se toho. Nezajímá mě, co si myslíte.“
Ale proč?
Protože na snímcích byly prvky, které se nedaly vysvětlit. Nyní si je můžete zdarma stáhnout z mých webových stránek. Můžete si na nich prohlédnout i měsíční anomálie. Vypadá to, jako by bylo něco rozmazáno. Dávno před Photoshopem se věci vybarvovaly.
Když jsem jednou přišel do fotolaboratoře, viděl jsem ženu, jak něco vymalovává. Říkala si „striptérka“ a říkala, že za to dostala zaplaceno. To mě opravdu naštvalo, protože jsem měl na starosti evidenci věcí. Asi proto mi říkají whistleblower.
Jak moc je NASA transparentní?
Lidé jako já, kteří se dostali do potíží s NASA, mají pro tuto zkratku jiné rozšíření – Never A Straight Answer (Nikdy neodpovídej přímo).
Zdroj: howandwhys.com