Nový vědecký výzkum Stanfordovy univerzity odhalil, že „odebírání krve a částí těl mladých lidí v naději na dosažení nesmrtelnosti“ už není jen „tropem z hororových románů“, ale reálnou možností. (Foto: Shutterstock)

Ano, opravdu.

Podle zprávy deníku Telegraph výzkum Stanfordovy univerzity ukázal, že „infuze mozkomíšního moku mladých myší do mozku starých myší zlepšuje mozkové funkce“, což otevírá dveře k podobným aplikacím u lidí.

Stanfordský tým vléval po dobu sedmi dnů mozkomíšní mok z desetitýdenních myší do mozku osmnáctiměsíčních myší a zjistil, že starší myši si lépe pamatují, že si spojují malý elektrický šok s hlukem a blikajícím světlem.

Bližší zkoumání ukázalo, že tekutina „probudila“ procesy, které regenerují neurony a myelin – tukový materiál, který chrání nervové buňky v hipokampu, paměťovém centru mozku.

Studie ukazuje, že stejný proces by mohl být použit ve výzkumu proti stárnutí a že „experimenty dokonce ukazují, že mladá krev sama o sobě může zvrátit proces stárnutí a možná i vyléčit Alzheimerovu chorobu“.

Elitáři a transhumanisté se již dlouho zajímají o získávání materiálu od mladých lidí ve snaze o prodloužení života.

Bývalý severokorejský diktátor Kim Čong-il si běžně nechával aplikovat krev odebranou mladým zdravým pannám v domnění, že mu to pomůže žít déle.

Zpráva deníku Telegraph uvádí, že „sběr krve a částí těl mladých lidí v naději na dosažení nesmrtelnosti je již dlouho známým tématem hororových románů a konspiračních teorií“.

Zřejmě už dlouho ne.

„Možná to bude trvat jen pár let, než se „transplantace mládí“ konečně přesune ze stránek gotických hororových románů na kliniku,“ píše Sarah Knaptonová.

Zdroj: telegraph.co.uk