V důsledku kolektivních opatření západních vlád pod záštitou agendy „změny klimatu“ jsme na prahu něčeho, co bude mít důsledky, jaké ještě nikdo neviděl. (Foto: Flickr / ilustrační)
Západní vlády, konkrétně západní Evropa, Severní Amerika (USA-Kanada) a Austrálie/Nový Zéland, se záměrně snaží snížit hospodářskou aktivitu, aby vyhověly záměrnému poklesu výroby energie.
To je hlavním důsledkem programu Build Back Better, který prosazuje Světové ekonomické fórum.
Každý, kdo tvrdí, že existuje referenční bod pro určení krátkodobých i dlouhodobých důsledků, lže. Neexistuje žádný precedens, kdy by se národy kolektivně a záměrně snažily snížit hospodářskou aktivitu.
Centrální banky v Evropě, Bank of England, Bank of Canada a americký Federální rezervní systém se schovávají za falešné zdůvodnění, že současná inflace je způsobena příliš vysokou poptávkou, a zvyšují úrokové sazby. Výsledkem, který v současné době pociťujeme, je záměrný hospodářský pokles a globální recese.
Měnová politika „Build Back Better“ úspěšně snižuje západní ekonomickou aktivitu, avšak ovlivněné země, které vyrábějí zboží pro trhy v Severní Americe a Evropě, konkrétně jihovýchodní Asie, Japonsko a Čína, nezvyšují úrokové sazby ve snaze pokusit se vyrovnat pokles poptávky. Čína oznámila, že snižuje sazby své centrální banky v zoufalé snaze snížit náklady a udržet svou ekonomiku závislou na vývozu v chodu.
Pod tím vším se skrývá pokles výroby energie ve stejných zemích, které se snaží snížit hospodářskou aktivitu. Političtí činitelé se snaží tento proces řídit, aniž by občany informovali o nevysloveném cíli. Nedostatek ropy, uhlí a zemního plynu jsou problémy, které si způsobily samy, a jsou součástí agendy BBB.
Kromě masivního nárůstu nákladů na energie, který je skutečným zdrojem inflace a přímým/úmyslným důsledkem snah BBB, Evropa nyní čelí hrozící zimě bez energetických zdrojů k vytápění domácností a obživě lidí. Letošní zima bude v Evropě velmi nepříjemná, protože se nyní předpovídají roamingové výpadky proudu.
Zatímco se kolektivní Západ pokouší, řečeno jeho slovy, „zvládnout přechod“, nemá mechanismy, které by výsledek takového rozsahu kontrolovaly. Je to prostě příliš velká situace na to, aby se dala zvládnout. Tam, kde se guma potkává s vozovkou, nemají think-tanky a vysoce postavení ideologové změny klimatu schopnost řídit přechod a přitom uspokojit potřeby lidí. Kromě ezoterického myšlení mají tyto kroky i reálné důsledky.
Mnoho lidí diskutovalo o potenciálním dlouhodobém nedostatku potravin a v poslední době i o krátkodobém zimním vytápění. Kromě toho se však zdánlivě ignorují navazující geopolitické důsledky. Místo toho vidíme snahu nadále předstírat, že účel změny klimatu ospravedlní prostředky (narušení výroby energie).
Když v tomto propojeném světě přestanou západní státy něco kupovat, ocitneme se v domácích ekonomických problémech. Podniky krachují, nezaměstnanost roste, finanční napětí se rozlévá po celé ekonomice, závislost na státních dotacích roste a pociťujeme skutečnou bolest. Kromě domácích problémů se však dodavatelské země dostávají do ještě větších problémů.
Nezaměstnanost v Malajsii, Vietnamu, Jižní Koreji, Japonsku, na Tchaj-wanu a dokonce i v Číně vytváří na geopolitické úrovni zcela jiné problémy regionální stability.
Neexistuje pro to žádný precedens. Ještě nikdy v historii průmyslově vyspělých zemí se žádná vláda nepokusila záměrně snížit svou hospodářskou aktivitu. Nikdy předtím se to nedělalo úmyslně, protože v rámci poklesu národy chudnou, lidé trpí.
Nejenže se žádný jednotlivý národ nikdy nepokusil záměrně zmenšit své bohatství, ale neexistuje ani žádný precedens, kdy by se aliance národů spojila za stejným účelem. I když se to může zdát jako akademické cvičení ekonomického modelování, je to bohužel velmi reálné. To, co popisuji, se děje právě teď a měli bychom o tom začít mluvit dříve, než se nepředvídatelné důsledky začnou měnit v krizi.
V Severní Americe (USA-Kanada), Evropě a Austrálii bude i nadále docházet k masivnímu nárůstu cen potravin v důsledku kolapsu výroby energie. Mimo západní země dojde k nedostatku potravin v důsledku snížené úrody a menší průmyslové výroby potravin. To není kontroverzní.
Rovněž není kontroverzní, že regiony s drsným zimním klimatem budou platit mnohem více za omezené zdroje tepla.
Pokud to přijmeme, co se stane geopoliticky, dokonce i vojensky, až celá globální ekonomika začne pociťovat dopady ekonomického poklesu západních zemí v rozsahu -vytvořeném kolektivními akcemi-, který tu ještě nebyl.
Nemám tušení, jak vypadá tento celkový důsledek, ale ať už je to cokoli, bude se to dít ve stejnou dobu, kdy budou lidé všude na světě v důsledku své ekonomické situace zoufalejší. Neznám odpovědi, ale jsem si sakra jistý, že vidím, že se problém blíží.
Politické vedení ve výše zmíněných západních zemích zřejmě, možná záměrně, rozptyluje lidi domácími lesklými věcmi, aby jim zabralo čas. Někdo však musí začít mluvit a vážně zpochybňovat celkový důsledek tohoto budování lepší budoucnosti, než bude pozdě.
Zdroj: theconservativetreehouse.com