Policie provedla razii v domě 64letého německého důchodce a zabavila mu počítač a mobilní telefon po stížnosti vicekancléře Roberta Habecka, kterému vadilo, že ho důchodce na sociálních sítích nazval imbecilem. (Foto: Flickr)
Znepokojivé scény, které důchodce popsal jako připomínající komunistickou éru, se podle německých médií odehrály v úterý 12. listopadu.
Státní zastupitelství uvedlo, že trestní oznámení, které vedlo k policejnímu zásahu v bavorském městě Bamberg, podal sám politik strany Zelených Robert Habeck, který je vicekancléřem a také ministrem hospodářství.
Podle zpravodajského portálu Nius.de Stefana Niehoffa probudili policisté za úsvitu společně s jeho manželkou a dcerou, která má Downův syndrom.
Důchodcův prohřešek, který Habeck nemohl tolerovat, spočíval v tom, že před několika měsíci zveřejnil na své stránce na sociální síti X mem, v němž bylo logo kosmetické značky Schwarzkopf Professional nahrazeno slovy Schwachkopf Professional– což znamená profesionální idiot nebo imbecil – s obrázkem usmívajícího se Habecka.
Bald gibt es 2400 Hausdurchsuchungen wegen des Retweets eines Memes. Schreiben Sie sich bitte nicht wund, Herr @roberthabeck! #Schwachkopf pic.twitter.com/sYfyLQw5f6
— Ben Brechtken (@ben_brechtken) November 14, 2024
Muž uvedl, že by ho nikdy nenapadlo, že nevinný mem vyústí v domovní prohlídku, a že Habeckovo jednání připomíná komunistickou éru ve východním Německu.
Podle prokuratury bylo cílem muže „Roberta Habecka obecně očernit a ztížit mu práci člena spolkové vlády“.
Podle zákona zavedeného předchozí německou vládou vedenou Angelou Merkelovou mají politici právo podat trestní oznámení, pokud se domnívají, že se stali terčem hanlivých komentářů v souvislosti se svými úředními povinnostmi. Ten, kdo bude shledán vinným z takového trestného činu, může být pokutován nebo poslán do vězení až na tři roky.
Podle konzervativní publikace Junge Freiheit, využívají této právní úpravy politici Zelených: Habeck zaměstnává tým právníků, kteří každý den prohledávají všechny sociální sítě kvůli údajným urážkám. Vicekancléř podal 805 trestních oznámení, jeho kolegyně, ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, jich podala 453.
Není divu, že Zelení, kteří v posledních třech letech dohlíželi na nepopulární klimatickou a probuzeneckou politiku, podobnými výstřelky neustále ztrácejí podporu voličů.
Dalším případem, který na začátku letošního roku vyvolal velký rozruch, byl případ podnikatele v bavorském Miesbachu. Michael Much vylepil na svém vlastním dvorku plakáty s Habeckem, Baerbockem a dalšími dvěma vysoce postavenými politiky Zelených s následujícím nápisem: „Všechno kazíme.“
Policie provedla razii i v jeho domě a plakáty byly zabaveny, soud však žalobu podanou proti němu zamítl, protože plakáty považoval za legitimní vyjádření jeho názoru.
Oba incidenty jsou typické pro Zelené, kteří ve jménu boje proti „nenávistným projevům“ chtějí horečně potlačovat hlasy těch, s nimiž nesouhlasí.
Annalena Baerbocková nedávno vyzvala Evropskou komisi, aby přijala nová pravidla pro boj s „dezinformacemi“ na sociálních sítích. Jako motiv uvedla cílené útoky na demokracii, podle nichž falešné zprávy, nenávist a agitace „rozkládají naši demokratickou realitu“.
Zdroj: europeanconservative.com