Vědci stále ještě nepřišli k závěru, jak mobilní telefon ovlivňuje lidské zdraví. Předpokládá se ovšem, že hlavní nebezpečí je elektromagnetické záření jak v době hovoru, tak v době, kdy je člověk jen blízko zařízení. (Foto: Pixabay)
Čím častěji člověk používá telefon a čím blíže k němu je, tím je nebezpečí větší. Uvedl to agentuře Prime neurolog a neurochirurg sítě SM Klinika Marat Jakupov.
„Vzhledem k neustálému používání smartphonů, a tedy častým negativním účinkům elektromagnetického záření na živé tkáně člověka, se mohou objevit časté bolesti hlavy, denní ospalost, zvýšená podrážděnost a únava,“ poznamenává lékař.
Čím je silnější zdroj elektromagnetického záření, tím vyšší je riziko mutací v jádrech našich buněk, které často způsobují rakovinu, dodává.
Elektromagnetické vlny mohou vést k ohřívání vnitřních tkání a nebezpečné záření mobilního zařízení je absorbováno mnoha lidskými orgány.
Chcete-li snížit riziko možné újmy na organismus kvůli mobilnímu telefonu, Jakupov doporučuje, abyste jej nepoužívali příliš často, při hovoru si jej nedávat k hlavě a když s nikým nevoláte, mějte jej co nejdál od sebe. Lepší je vybrat mobil s menším výkonem a nenosit ho v kapsách. Telefonní hovory byste měli zkrátit, a pokud máte dlouhý hovor, udělejte si přestávku 15 minut. V noci by měl být telefon vypnutý.
Zdroj: 1prime.ru