„Klimatická změna je pro Británii větší hrozba než směrnice EU, terorismus nebo invaze cizích mocností,“ napsal v pátečním vydání novin Guardian klimatický alarmista Simon Lewis.
„Avšak tato nová nadcházející realita v politické agendě nezaujímá nijak vysoké místo,“ lamentoval Lewis, když „se rozsah politických diskusí o budoucích hrozbách omezuje na Brexit a obranné výdaje.“
To se musí okamžitě změnit, varuje Lewis, protože globální oteplování „je přímo propojeno se souhrnnými emisemi oxidu uhličitého,“ a zastavit oteplování „vyžaduje přikročit k nulovým emisím oxidu uhličitého.“
Samozřejmě, že Lewisův umírněný požadavek na nulové emise oxidu uhličitého by vyžadoval, aby všichni na planetě přestali dýchat, což může být docela dobře to, co by chtěl. To by rovněž vyhubilo veškerý život na planetě zemi, jelikož oxid uhličitý živí rostliny. Simon Lewis je „profesorem vědy o globální změně“ na University College London a na University of Leeds a zjevně cítí potřebu ospravedlnit své umělé pracovní místo tím, že lidi zapojí do boje proti apokalyptickému zlu, kterým je „klimatická změna.“
Každý rok touto dobou, kdy lidé začínají pociťovat letní vedra, vylezou klimatičtí alarmisté ze svých klimatizovaných doupat, aby vyslali strašlivá varování zkázy s proroctvími konce civilizace tak, jak ji známe. Vědí, že lidé jsou zvláště náchylní uvěřit povídačkám o přehřívající se zemi, když vyjdou ze dveří do vedra jak v peci. Takové předpovědi už tolik nezabírají v zimě, kdy by lidé naopak dali vše za trochu globálního oteplení.
Loni v létě např. CNN prohlašovala, že „smrtící vlny horky budou v nadcházejících desetiletích daleko větší problém, začnou být čím dále častější a bude k nim docházet na daleko větší části planety.“
„Extrémní vlny horka,“ pokračovala CNN, „se často uvádí jako jeden z nejpřímějších důsledků člověkem způsobené klimatické změny.“
Rok předtím, v létě 2016, to byl zase Telegraph, kdo využil zvláště velkého horka, aby zaříkával podobnými věštbami.
„Vlny vedra dost strašné, aby zabily tisíce lidí, se do 30 let stanou v Británii kvůli klimatické změně normou,“ hlásil tehdy Telegraph. „Opakovat se budou extrémní vedra, která jsme zažili roku 2003, která zabila přes 2 000 lidí a taková budou do roku 2040 zcela běžná, takže ta stárnoucí populace bude ve velkém ohrožení.“
A teď v létě 2018 tu máme pana Lewise, aby pokračoval s rozdmycháváním děsu z klimatického kataklyzmatu.
„Většina světa bude v sevření vlnami veder,“ konstatuje Lewis, a „Británie bude tak horká a suchá, že nám tu budou v našich mokřadech řádit požáry rašeliny ve vysušených bažinách jako v Indonésii.“ Navíc ty parné dny nebudou jen divnými událostmi, ale stanou se „zkázonosným trendem, na který se budeme muset připravit,“ vysvětloval.
Zatímco před stovkami let byla horká léta prostě horkými léty, tak teď tu máme předzvěst čehosi obrovitého a děsivého a vymykajícího se kontrole (a člověkem způsobeného).
Stojí za to připomenout, že nejvyšší teplota, která byla kdy na naší planetě naměřena, bylo 134 stupňů Fahrenheita (56,67°C) v Údolí mrtvého muže v americkém národním parku. Tento rekord byl stanoven 10. července 1913 – tj. před více než 100 lety – a neměl nic společného s člověkem způsobeným globálním oteplováním.
Pak to byl smrtonosný rok 1936, kdy vlna veder zabila na středozápadě Spojených států i jinde v zemi asi 5 000 lidí. Ve Springfieldu v Illinois se držely teploty trojciferné (nad 38°C) po 29 dnů v roce včetně 12 po sobě jdoucích dnů od 4. července do 14. Tehdy ale ještě nebyly klimatizace.
Když je horko, je prostě horko a je třeba se na to připravit. Děsit lidi, aby si mysleli, že padají nebesa a končí svět, situaci ničím nevylepší.
Ani když zatajíte dech.
Zdroj: breitbart.com