Mohutná erupce podmořské sopky v Tongu, známé jako Hunga Tonga-Hunga Ha’apai, v roce 2022 vyvrhla do stratosféry chuchvalce sazí, vodní páry a oxidu siřičitého, což podle některých názorů způsobilo nejnovější oteplení na Zemi. (Foto: Wikimedia)
Mezitím „zelený“ kult, jejich přátelé klimatičtí alarmisté, včetně Grety a Ala Gorea, a jejich spojenci v levicových korporátních médiích neúnavně prosazují příběhy o fosilních palivech a kravských prdech, aby vysvětlili takzvanou krizi globálního oteplování.
Victor Joecks z Las Vegas Review-Journal ve svém nedávném článku popsal horké dny s teplotou 120 stupňů Celsia, které tento měsíc panovaly v oblasti Las Vegas.
Poznamenal: „Celostátní mainstreamová média obviňují globální oteplování.“
Joecks citoval zprávy agentur Reuters a CNN, které bijí na poplach kvůli klimatickým změnám, které „způsobují extrémní vlny veder po celém světě“.
Poznamenal, že dokonce i Nevadská demokratická strana napadla republikánského guvernéra za to, že ukončil „státní klimatický plán“.
Na rozdíl od Reuters a CNN, které se většinou drží vládou schválených narativů a objímají masovou cenzurní skvrnu v celém západním světě, přičemž jim chybí schopnost kritického myšlení a zastavují se u fosilních paliv a kravských prdů, Joecks skutečně dělá skutečné zpravodajství a místo toho, aby šířil levicové dezinformace a dezinformace o změně klimatu…
Hi @GretaThunberg! Why did you delete this? pic.twitter.com/YRyrCje0L1
— Jack Poso 🇺🇸 (@JackPosobiec) March 11, 2023
Joecks čtenářům vzkazuje, aby za některé z faktorů globálního oteplování nepovažovali kravské prdy, soukromé letadlo Taylor Swiftové a superjachtu Jeffa Bezose, ale ve skutečnosti: „Na Tongu vybuchla podmořská sopka.“
Why did Dr. Swain not mention the unprecedented temperature spike as a result of the Tonga volcano? https://t.co/7qqt66Gvc3 pic.twitter.com/Yt8IF2M6Lk
— John Shewchuk (@_ClimateCraze) July 12, 2024
Další informace od Joecse:
Ale zvažte toto. V lednu 2022 vybuchla v Tongu, ostrovním státě v jihozápadním Pacifiku, obrovská podmořská sopka. Výbuch vyslal do zemské stratosféry obrovské množství vody. V srpnu 2022 NASA oznámila, že se to „rovná 10 procentům vody, která se již v této atmosférické vrstvě nachází“.
Velké sopečné erupce „obvykle ochlazují zemský povrch vyvrhováním plynů, prachu a popela, které odrážejí sluneční světlo zpět do vesmíru,“ napsala NASA. Naproti tomu „vodní pára zadržuje teplo“.
To vedlo vědce k předpovědím. V září 2022 napsal časopis Live Science: „50 milionů tun vodní páry z erupce sopky Tonga by mohlo ohřívat Zemi po celá léta“. Agentura Associated Press v roce 2022 uvedla, že erupce „by mohla skončit oteplením Země“.
NPR tehdy uvedla, že obvykle trvá dva až tři roky, než „sulfátové aerosoly ze sopek vypadnou ze stratosféry. Vodě z erupce z 15. ledna by však mohlo trvat 5-10 let, než se zcela rozptýlí“.
Spočítejte si to a v roce 2024 se dočkáte vyšších teplot. Hmm.
Koncem minulého měsíce to potvrdil i časopis New Scientist. „Rekordní množství vody z erupce Tonga v roce 2022 je stále v atmosféře,“ uvedl. Tato voda „pravděpodobně přispívá ke globálnímu oteplování“.
Vzhledem k tomu, kolik jejich minulých klimatických předpovědí se nenaplnilo, by si člověk myslel, že se vědci budou chlubit, že se jim jedna povedla. Ale kdepak. Úlohu sopky při zvyšování globálních teplot buď ignorují, nebo bagatelizují. Zdá se, že klimatičtí alarmisté se obávají, že pozornost věnovaná této události zkomplikuje jejich alarmismus ohledně globálního oteplování.
A to se také děje. Je to připomínka, že klima a reakce lidstva na něj se skládá z více než jedné proměnné. Jakmile to uznáte, tlak na odstranění fosilních paliv se rozpadne.
Podívejte se na úmrtí související s klimatem. Za poslední století se snížily o více než 95 procent. Hlavním důvodem je, že energie z fosilních paliv pomohla zvýšit celosvětovou životní úroveň. Když jsou lidé bohatší, mohou si dovolit takové věci, jako jsou klimatizace a kvalitnější stavby. Ta omezuje ničení a úmrtí v důsledku přírodních katastrof, jako jsou hurikány. I když věříte, že lidská činnost přispívá ke globálnímu oteplování, levná a spolehlivá paliva zachránila dramaticky více životů, než by zachránila o něco chladnější zeměkoule.
Lidstvo nemůže ovlivnit počasí, ale inovace – poháněné fosilními palivy – učinily všechny teploty mnohem snesitelnějšími.
V indexu sopečné explozivity se Tonga umístila na šestém místě, což z ní činí nejsilnější erupci na Zemi od sopky Pinatubo na Filipínách v roce 1991. I tento největší výbuch za poslední desetiletí levicová korporátní média ignorují a nadále obviňují kravské prdy a zdůrazňují, že je třeba se vzdát masa a jíst hmyz.
Vraťme se k narativu o stoupající hladině vody, který prosazuje klimatický kult.
Rychle! Dejte vládě veškerou moc a kontrolu, aby mohla zavést globální komunismus, protože do pěti let budeme všichni pod vodou.
Mezitím hladina vody….
(1984-2002 Timelapse)
Jak moc musíte být naivní, abyste jim tu jejich historku o klimatickém podvodu sežrali? 🤣
Quick! Give the government all power and control to implement global communism because we’ll all be underwater in 5 years.
— Kat Kanada (@KatKanada_TM) July 4, 2024
Meanwhile the water levels….
(1984-2002 Timelapse)
How gullible do you have to be to buy their climate hoax story? 🤣
pic.twitter.com/rFkL2EmTLj
A klimatické předpovědi, které nevyšly:
Několik dalších informací o podvodu s klimatickými změnami. Pokaždé to vedlo ke zvýšení daní. Asi proto elity vlastní nemovitosti u oceánu a nebojí se zvyšování hladiny moří.
Some additional info about the climate change hoax. Every single time it resulted a tax increase. I guess that’s why the elites own oceanfront properties, not fearing rising sea levels. pic.twitter.com/lp9rgNTl0J
— Karl (@CharlieHouse) July 12, 2024