Nová kniha zaměřená na „odhalení miliardářské třídy“ tvrdí, že investice spoluzakladatele Microsoftu Billa Gatese do patentovaných hnojiv, falešného masa a americké zemědělské půdy nezachraňují planetu, ale spíše obohacují jeho bankovní účet. (Foto: Flickr)

Kniha „Controligarchs“, která se v úterý dostala na knižní pulty, zkoumá miliardáře, jako je Bill Gates, a způsob, jakým jejich bohatství ovládá mocenské páky, které ovládají každodenní život průměrných Američanů.

Autor a investigativní novinář Seamus Bruner – který vedl týmy, jejichž zjištění podnítila několik vyšetřování FBI a kongresových sond do rodin Clintonových a Bidenových – říká, že jeho výzkum odhalil Gatesovy snahy skupovat americkou zemědělskou půdu a investovat do syntetických mléčných výrobků a laboratorně pěstovaného masa ve jménu prevence klimatických změn.

Bruner tvrdí, že Gates tím spíše navyšuje své jmění než eliminuje emise oxidu uhličitého.

„Nejdříve to byla patentovaná semena a patentovaná hnojiva a nyní patentují alternativy masa. Zákaz chovu dobytka by poskytl účinný monopol společnostem vyrábějícím alternativní bílkoviny a prospěl by investorům, jako jsou Bill Gates, Jeff Bezos, Mark Zuckerberg a dokonce i BlackRock. V případě falešného masa jde o ovládnutí trhu s potravinami, ne o záchranu planety,“ řekl Bruner v rozhovoru pro Fox News Digital.

Peter Schweizer, autor knih „Red-Handed“, „Clinton Cash“ a „Profiles in Corruption“, napsal předmluvu ke knize „Controligarchs“, v níž uvedl, že kniha „nahlíží do budoucnosti a poskytuje strašidelné a odhalující odhalení herního plánu levicové elity pro příštích pět let“.

Jedna z kapitol knihy se zaměřuje na „válku proti farmářům“ a uvádí argumenty, že technologičtí giganti jako Gates monopolizují národní zásobování potravinami.

„Převzetí potravinového systému, stejně jako mnoho dalších kontrolních schémat v této knize, začalo u Rockefellerů a bylo rozvinuto Billem Gatesem. Stejně jako většina jejich monopolů – od ropy po software a nakonec i biotechnologie – se i převzetí potravin týká kontroly duševního vlastnictví výroby potravin prostřednictvím ochranných známek, autorských práv a patentů,“ uvádí se v knize.

Bruner nastiňuje Gatesovo spojení se „zelenou revolucí“ – řadou zemědělských pokroků, které ve 40. letech 20. století umožnil výzkum a projektování financované Rockefellerem, aby pomohly vyřešit tehdejší krizi chudoby a hladu.

„Zelená revoluce byla současně důkazem, že problémy jako chudoba a hladomor lze řešit pomocí lidských inovací a že tato řešení, jako jsou geneticky modifikované plodiny odolné vůči pesticidům, mohou představovat nové problémy, jako je znečištění, vyčerpání zdrojů a konsolidace malých a rodinných farem do obřích podniků ovládaných korporacemi,“ uvádí se v článku.

„Ale místo toho, aby Rockefellerové převzali odpovědnost za nové problémy, vzali si veškeré zásluhy za hojnost plodin a zároveň nové problémy svedli na pohodlného obětního beránka, kterým je změna klimatu,“ píše Bruner.

„Nyní controlligarchové tvrdí, že mohou vyřešit klimatickou krizi pomocí nových patentovaných zázračných produktů, které je učiní ještě bohatšími, a to opět na úkor malých nezávislých zemědělců,“ dodává.

Bruner dokumentuje rozhořčení zemědělců z celého světa po prosazení zákazu tradičnějších a cenově dostupnějších živin pro plodiny a poznamenává, že omezení tradičních hnojiv, která by je podle zemědělců přivedla na mizinu, byla zavedena až „poté, co si Gates a jeho kumpáni zajistili duševní vlastnictví náhradních hnojiv“.

Bruner pokračuje, že „po více než deset let, kdy se zaměřoval na průmysl hnojiv, Bill Gates také v tichosti skupoval velké plochy americké zemědělské půdy“.

„Celkem Gates utratil více než 1 miliardu dolarů za akvizice zemědělských podniků a technologií, které jsou nyní v souladu s Agendou 2030,“ říká Bruner. Agenda 2030 je iniciativa Organizace spojených národů, jejímž cílem je údajně „odstranění extrémní chudoby, snížení nerovnosti a ochrana planety“.

„Když Gates kupuje desítky tisíc akrů, nekupuje jen půdu – kupuje také práva na vodu pod zemí. Kromě farem (a zavlažování) a hnojiv Gates loví značné podíly ve vodě a úpravě vody – což je při snaze ovládnout zemědělský průmysl klíčová součást,“ poznamenává Bruner.

Další část knihy varuje, že dalším Gatesovým cílem jsou společnosti vyrábějící syntetické maso, jako jsou Beyond Meat a Impossible Foods, které získaly více než dva tucty patentů na své falešné masné (a falešné mléčné) výrobky a mají více než 100 patentů v řízení. Gates již do těchto společností investoval miliony, ačkoli spotřebitelé obecně zatím nejsou těmto výrobkům nakloněni.

Bruner poznamenává, že Gatesův vstup na trh s falešným masem přichází v době, kdy vynálezce Microsoftu varoval, že kravské plynatosti významně přispívají ke změně klimatu.

„A nemělo by nás překvapit, že zatímco od rolníků se očekává, že budou jíst fermentované houby, laboratorně vypěstované maso a mléčné koktejly z červů, kontroligarchové – se svými soukromými kuchaři – nemají v úmyslu dělat totéž, pokud je chování z poslední doby nějakým ukazatelem,“ říká Bruner.

„Bill Gates a Warren Buffett se proslavili tím, že rádi jedí hovězí hamburgery a steaky, když Gates navštíví svého mentora v Omaze. Zuckerberg rád udí hovězí bůček a griluje vepřová žebírka (ze skutečných krav a prasat) a říká, že maso chutná ‚dvakrát lépe, když si zvíře ulovíte sami‘,“ píše Bruner.

Fox News Digital oslovil Gatesovu nadaci, ale odpověď v době zveřejnění nedostal.

Zdroj: nypost.com