Uživatel webu Sina z Číny se podělil o svých zkušenostech v zimním Rusku. Číňan napsal o „bojových Rusech“, kteří plavou při teplotě -70 stupňů Celsia a vysvětlil, jak je to vůbec možné. (Foto: Wikipedia)
Autor píše, že mnoho Číňanů považuje obyvatele Ruska za velmi bojovní kvůli jejich odolnosti vůči mrazu. Podle něj jsou extrémně nízké teploty pro Rusy prostě nic.
„Mnoho čínských turistů jedou do Ruska zabalené shora dolů a někteří Rusové mezitím jdou v šortkách a sukních,“ uvedl blogger.
Upozornil na sibirskou vesnici Ojmjakon v Jakutsku, která je uznána nejchladnějším obydleném místem zeměkoule. Autor nazval mrazy v těchto místech děsivými.
„K překvapení mnoha turistů, při tak extrémně nízké teplotě, se Rusům stále daří plavat!“ divil se blogger.
Pověděl, že v Ojmjakonu je místo, kde voda nezamrzne ani v zimě, i když vše kolem je pokryto silnou vrstvou ledu. Autor materiálu vysvětlil, že je tam horký pramen. Mimochodem, název obce Ojmjakon znamená „nemrznoucí voda“.
Právě kvůli tomuto pramenu se Rusové nebojí zmrazit, píše blogger.
„Vyhřívat se v horkém prameni uprostřed zasněžené země. Je příjemné o tom dokonce i přemýšlet!" dodává.
Nazval toto místo magickým a zaznamenal velký zájem turistů o něj. „Opět jsme přesvědčeni, že náš svět je plný zázraků! Horké prameny v chladné Sibiři jsou toho důkazem,“ uzavřel autor.
Ruská vesnice Ojmjakon v Yakutské republice je nejznámějším studeným místem, kde stále žijí lidé (asi 500 člověk). V roce 1933 zde byla stanovena extrémně nízká teplota −67,7 ° С.
Kromě extrémního chladu v zimě v letě se v Ojmjakonu teplota může zvýšit na +30 stupňů. 28. července 2010 byl ve vesnici zaznamenán tepelný rekord (stejně jako měsíční a absolutní) – vzduch se zahřál na +34,6 stupňů Celsia.