Praporčík Paul Carney uvedl, že vojáci by měli připravit své rodiny na možnost, že budou vysláni na Ukrajinu bojovat proti Rusku ve válce, která již trvá šest měsíců. (Foto: Flickr)
Nejvyšší armádní důstojník „jiných hodností“ říká, že vojáci musí být připraveni na boj proti Rusku – a měli by na možný konflikt upozornit své blízké.
Praporčík Paul Carney varoval, že britská armáda se nyní „formuje tak, aby čelila hrozbě ze strany Ruska, a je připravena čelit jakékoli agresi“.
Nastal čas připravit „rodiny a blízké“ na možnost vyslání na východ.
Řekl, že svět se od invaze Vladimira Putina na Ukrajinu 23. února – v úterý to bude šest měsíců – změnil a britské jednotky „musí být připraveny na novou realitu“.
WO1 Carney – nejvýše postavený praporčík armády – napsal v časopise Soldier: „Chci, abychom si všichni ověřili, že jsme fyzicky způsobilí k operacím. A je také důležité, abychom připravili své blízké a rodiny, které mají často nejtěžší roli v naší nepřítomnosti.“
„Žádám vás, abyste s nimi o případném nasazení diskutovali již nyní. Zjistěte si čísla na podpůrné sítě a příslušné osoby, které jim mohou pomoci, jako je sociální důstojník jednotky a padre.“
„To je klíčové, protože na turné bychom mohli být delší dobu bez kontaktu. Ujistit se, že naši blízcí mají podporu, kterou potřebují, je zásadní i pro nás, protože na turné nepodáme stoprocentní výkon, pokud budeme mít obavy o domov.“
Generál Sir Richard Dannatt, bývalý šéf armády, řekl: „Generál Richard Dannatt, bývalý šéf armády, řekl: „Je to rozumná rada od nejlepšího vojáka armády. Neznamená to, že se armáda chystá na Ukrajinu, ale povinností každé armády v době míru je připravovat se na válku, a to v každém aspektu života.“
„To znamená, že vzhledem k válce v Evropě, agresivnímu Rusku a znepokojeným zemím na hranicích Ruska je rozumné, aby britští vojáci realisticky uvažovali o tom, co se může stát.“
Jeho zmínka o nekontaktnosti se týká Ruska, které zachycuje a odposlouchává mobilní telefony. Jeho varování je ozvěnou varování generála sira Patricka Sanderse, šéfa armády, který v červnu řekl: „Jsme generace, která musí připravit armádu na to, aby mohla znovu bojovat v Evropě.“
Válka si vyžádala 100 000 mrtvých nebo zraněných ukrajinských a ruských vojáků.
Británie poslala na Ukrajinu protitankové zbraně a raketomety a pomohla vycvičit její síly, zatímco královská námořní pěchota je nyní uvnitř britského velvyslanectví v Kyjevě.
Zdroj: mirror.co.uk