Britská rada zavádí přísnější trestní sazby, ale jen pro bílé muže

Rada pro ukládání trestů v Anglii a Walesu (Sentencing Council of England And Wales), veřejný orgán, který není ministerstvem a který určuje pokyny pro ukládání trestů odsouzeným pachatelům, nedávno provedla kontroverzní změny a vyvolala bouři mezi britským obyvatelstvem. (Foto: X / ilustrační)
Rada oznámila, že zvláštní výjimky v ukládání trestů budou zavedeny pro pachatele z řad etnických menšin (většina násilných trestných činů v Británii) a náboženských menšin a také pro pachatelky. Jinými slovy, všichni kromě bílých mužů budou požívat snížených trestů, čímž vznikne dvoustupňový justiční systém, který se zaměří na bílé muže, s nimiž bude zacházeno přísněji.
Stínový ministr spravedlnosti za Konzervativní stranu Robert Jenrick označil tento pokyn za „dvoustupňovou justici“ a „zjevnou zaujatost“ vůči křesťanům a heterosexuálním bílým mužům, neboť podle jeho slov se tím sníží „pravděpodobnost trestu odnětí svobody pro osoby z etnické menšiny, kulturní menšiny a/nebo náboženské menšiny“.
Premiér Keir Starmer a ministryně spravedlnosti Shabana Mahmoodová tvrdí, že jsou proti této změně politiky a podniknou kroky k přijetí zákona proti ní. Takový proces by však mohl trvat mnoho měsíců a Starmer i Mahmoodová v minulosti vyjádřili přízeň migrantům a muslimským skupinám. Jejich „opozice“ může být čistě teatrální a jen málo Britů věří, že se budou skutečně snažit zablokovat dvoustupňový systém Rady pro tresty.
Tento právní vývoj navazuje na řadu vládních programů, které prosazují masovou cenzuru britské veřejnosti. Keir Starmer vyjadřuje soustavné nepřátelství vůči rodilým Britům, kteří se staví proti otevřené imigrační politice. Řada občanů byla pokutována a zatčena za zveřejnění kritických názorů na sociálních sítích. Někteří byli zatčeni jen za to, že vyvěsili britské vlajky před zraky migrantů. Jiní byli zatčeni za to, že si na internetu stěžovali na místní vládní úředníky.
Země se řítí do spirály krajně levicového autoritářství a nezdá se, že by existovalo životaschopné protihnutí, které by tento problém napravilo. Masové přistěhovalectví je nejrozporuplnějším jádrem, v posledním desetiletí vzrostla násilná kriminalita a kulturní výměna se stala oprávněnou obavou. Některé oblasti Británie včetně Londýna jsou ve srovnání s dobou před deseti lety v podstatě k nepoznání.
Tourist shocked by what he sees in London. pic.twitter.com/pH8kRm3gJB
— RadioGenoa (@RadioGenoa) March 30, 2025
Používání nespravedlivých trestních norem pro bílé pachatele je dalším jasným pokusem umlčet rodilé britské občany, kteří se ozývají proti pokračujícímu probuzenému multikulturnímu převzetí země. Je to také pokus normalizovat krajně levicové ideologické předsudky vůči bělochům v rámci soudního systému. To bylo vždy zamýšleným cílem hnutí woke.
Zdroj: sky.com