Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.SouhlasímNesouhlasímOchrana osobních údajů
Od května loňského roku, kdy svůj podnik s výhledem na azurové Filipínské moře otevřel, dostal podobných mailů už více než sto. Většina moderních cestovatelů jej žádá o ubytování a jídlo zdarma, výměnou za zveřejnění svých fotografií na Instagramu nebo dalších sociálních sítích.
Typický mail od influencera podle Gianluca vypadá takto: „Přijíždím 25. nebo 27., potřebujeme tři postele, jídlo a ubytování.“ A vše požadují samozřejmě zdarma.
„Myslíme si, že to je nezdvořilé,“ řekl Gianluca novinám The New York Times. Na svých facebookových stránkách proto zveřejnil zprávu pro tyto influencery.
„Dostáváme hodně žádostí na spolupráci s instagramovými influencery. Rádi bychom oznámili, že náš podnik nemá zájem o spolupráci se zmíněnými influencery. Chtěli bychom vám také navrhnout, abyste zkusili jiný způsob, jak se najíst, napít a přespat zdarma. Nebo zkuste opravdovou práci,“ napsal.
Na ostrově se stal hrdinou
Následnou reakci na sociálních sítích, která se stala virální, nečekal. Za týden získal jeho příspěvek více než 11 tisíc lajků, 3 000 sdílení a přibližně 700 komentářů. „Jen jsem chtěl tyto lidi zastavit,“ tvrdí Gianluca. Na Facebooku i na samotném ostrově se však stal hrdinou. Lidé ocenili jeho útok na „novodobé žebráky“, jak je nazval jeden z uživatelů.
Zdroj: nytimes.com