Proč svět zavírá oči? „Genocida“ v Jemenu, během níž Saúdská Arábie s USA uchvacují 63% zásob ropy
7. března 2017 Redakce AC24 Ze světa 19437 0
thumbnail
S tím, jak Saúdská Arábie se Spojenými státy vedou „genocidu“, tak nad tím svět zavírá oči, aniž by mu docházelo, že invaze do Jemenu je kvůli jeho ohromným ropným rezervám.  Pozorovatele by mohl mást, proč ropou bohaté Saúdské Arábii stojí za to s podporou svých spojenců Spojených států se tak upírat na chudičký Jemen – ale v tomto regionu není vše tak, jak to vypadá.

 

Saúdské Arábii ropa už vysychá, zatímco vědecké výzkumy mezinárodních ropných společností ukazují, že v Jemenu jsou netěžené ropné rezervy větší než rezervy všech ropou bohatých států Zálivu dohromady. 

Jemen, který chuďasem tohoto regionu, se ukázal být nesmírně cenný, a tak bezohlední Saúdové nemají žádné výčitky, když masakrují jemenské civilisty, aby se dostali k panenským ropným polím a zajistili si, že ta ropa skončí v jejich ropovodech. 

„Saúdská Arábie ukradla 63% produkce jemenské ropy,“ řekl v úterý FNA Mohammad Abdolrahma Sharafeddin, když vysvětloval, že saúdsko-americké vojenské operace se už těmto nájezdníkům vyplácí. 

„Saúdská Arábie si zřídila ropnou základnu v jižní části oblasti Kharkhir u saúdské hranice provincie Nairan ve spolupráci s francouzskou společností Total a těží ropu ze zdejších studní,“ dodal. 

Ale pro Jemenský lid, který v té hrůze uvízl kvůli skutečnosti, že pod domečky, ve kterých spí jejich děti, jsou miliardy barelů ropy, to má být ještě horší. 

Sharafeddin řekl, že Rijád za ty petrodolary ukradené Jemenskému lidu nakupuje „zbraně a výzbroj.“ Tyto zbraně a výzbroj se dodávají Saúdy sponzorovaným žoldnéřům s příkazem, že mají být v této zemi puštěni „úplně ze řetězu“, aby v ropou bohatých regionech Jemence masakrovali. 

Proč ale Jemen své ropné bohatství netěžil? 

Jiný ekonomický expert koncem loňského roku řekl, že Washington a Rijád podpláceli bývalou jemenskou vládu, aby dusila těžbu ropy a její hledání, k čemuž dodal, že Jemen má větší ropné rezervy než celá oblast Perského zálivu. 

„Saúdská Arábie podepsala s USA tajnou dohodu, že budou Jemenu bránit, aby v minulých 30 letech využíval svých ropných rezerv,“ řekl FNA Hassan Ali al-Sanaeri. 

Na této dohodě se obohatilo politické vedení této země, přičemž zařizovalo, že lid Jemenu zůstane na rozdíl od svých sousedů v ropu produkujících zemích chudý. 

Jemen je zlatý důl

„Vědecký výzkum a hodnocení vedená mezinárodními ropnými společnostmi ukazují, že ropné rezervy Jemenu jsou větší než rezervy všech států Perského zálivu dohromady,“ řekl Hassan Ali al-Sanaeri. 

Tento ekonomický expert dodal, že ohromné ropné rezervy jsou v regionech Ma’rib, al-Jawf, Shabwah a Hadhramaut. 

Zopakoval, že nové ropné rezervy byly objeveny v jemenské provincii al-Jawf, která by z této země mohla učinit jednoho z největších vývozců ropy v regionu a na světě – ovšem ne, pokud do to budou mít co mluvit Saúdská Arábie a Spojené státy. 

Loading...
 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor