Vůdkyně proti masové migraci zaměřené strany Alternativa pro Německo (AfD) tento týden v Moskvě navštívila několik ruských spojenců prezidenta Vladimira Putina, aby tak s ruskou vládou navazovala vztahy. Paní Petry podle zpráv navštívila několik prominentních politiků z ruského parlamentu včetně členů strany Jednotné Rusko prezidenta Vladimira Putina. …
Petry byla do Moskvy pozvána, aby navazovala vztahy mezi ruskou vládou a regionálními radami v Německu, v nichž má teď AfD spoustu členů, hlásí Deutshe Welle.
Petry se sešla se zastupujícím mluvčím Státní dumy Pjotrem Tolstojem a s mluvčím Vjačeslavem Volodinem, kdy oba jsou členové Jednotného Ruska a blízcí osobní spojenci Putina. Volodin je bývalý Putinův personální šéf a v ruské vládě má značný vliv. Tolstoj je bývalý žurnalista a televizní prezentátor a je to pra-pra-pravnuk slavného ruského spisovatele Lva Tolstého, a i ten je klíčovým spojencem Putina.
Duma k této návštěvě vydala prohlášení, v němž praví: „Během těchto schůzek diskutovali o problematice spolupráce mezi regionálními parlamenty, mezistranické spolupráci i o rozvoji kontaktů mezi mládežnickými organizacemi.“
Schůzky se rovněž účastnil i vůdce populistické nacionalistické Liberálně demokratické strany Ruska Vladimir Žirinovskij, který byl zaníceným příznivcem anexe Krymu a kremelského bombardování rebelů a Islámského státu v Sýrii, k čemuž říkal: „Rusko tím zastavuje III. světovou válku.“
Žironovkij byl rovněž nadšeným příznivcem amerického prezidenta Donalda Trumpa a před volbami varoval, že Hillary Clinton by mohla začít jadernou válku a že bude lepší, aby Američané zvolili Trumpa.
Není známo, kdo další z AfD byl také součástí této delegace, ale při této návštěvě to nebylo poprvé, kdy evropské populistické strany navazovaly s Ruskem vztahy.
V prosinci vyslala rakouská proti masové migraci zaměřená strana Svobodných delegaci sestávající jak z jejího vůdce Heinz-Christian Stracheho, tak bývalého prezidentského kandidáta Norberta Hofera. Tato delegace podepsala s Jednotným Ruskem dohodu o spolupráci a pokusila se navázat vztahy i s americkou administrativou.
Norbert Hofer během své prezidentské kampaně říkal, že chce, aby Rakousko fungovalo jako prostředník mezi Ruskem a Spojenými státy, aby se zlepšily vztahy a zrušily se ekonomické sankce, což by vnímal jako pomoc rakouské ekonomice.
Také francouzská prezidentská kandidátka a vůdkyně Národní fronty Marine Le Pen udržuje s Ruskem úzké vztahy až do té míry, že její sok Emmanuel Macron Rusko obvinil z pokusů hacknout jeho kampaň, aby této kandidátce proti masové migraci pomohlo.
Zdroj: breitbart.com