64% Němců chce dle průzkumu nového kancléře
17. února 2017 Redakce AC24 Ze světa 5608 0
thumbnail
Silná většina Němců si nemyslí, že Angela Merkel by měla prodlužovat svou 12 letou vládu a přeje si po letošních spolkových volbách nového kancléře. Poslední průzkum YouGov vydaný v pondělí ukázal, že 64 procent německých voličů by upřednostnilo mít nového kancléře. Významných 42 procent řeklo, že je „určitě“ čas, aby tuto nejdůležitější pozici v německé politice převzal někdo jiný, a dalších 22 procent řeklo, je „nejspíš“ čas na novou tvář.
 

Jen 19 procent mezitím řeklo, že by „nejspíš bylo nejlepší“, kdyby zůstala paní Merkelová. Jen osm procent si myslí, že by si určitě měla tuto pozici udržet.

Co je nejpřekvapivější, že je to i velká část příznivců konzervativní strany Křesťanskodemokratická unie (CDU) – když jen 42 procent řeklo, že by chtěli svou dlouhodobou vůdkyni zpět.

Série průzkumů z posledních týdnů ukázaly, že Merkelová a její strana ztrácí podporu od té doby, kdy si levicová Sociálně demokratická strana (SPD) vybrala Martina Schulze, bývalého předsedu Europarlamentu, jako svého kandidáta na kancléře.

Průzkum zveřejněný 27. ledna ukázal, že SPD pana Schulze se drží s CDU na stejné úrovni. Další průzkum ze 7. února odhalil, že strana paní Merkelové poprvé začala zaostávat.

Pan Schulz byl europoslancem více než 20 let a jako předseda této instituce zasedal pět let.

Za časů v Parlamentu byl znám tím, že je ještě více pro-EU než paní Merkelová, a udělal si jménu jako arcifederalista a zuřivý odpůrce Brexitu.

Nedávno prohlásil, že populismus je „virus“, který „by mohl vést ke konci Evropské unie,“ a uznal, že je tu už „reálné riziko“, že tato 60-letá nadnárodní organizace by se mohla při střetu s nacionalistickými útoky zhroutit.

Zdroj: breitbart.com

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor