Skutečný motiv k závislosti není to, co si myslíte
16. února 2017 Redakce AC24 Ze světa 8082 0
thumbnail
Co když vše co víme o drogách a závislosti je špatně? Co když drogy nejsou to, co si myslíme, že jsou a drogová závislost není to, co je nám předkládáno? Co, když válka proti drogám není to, co nám předkládají politici?  Co způsobuje závislost? Jednoduché, že? Drogy způsobují závislost. Ale možná to není tak jednoduché. Závislost je způsobená izolací. Opakem závislosti není střízlivost, je to spojení.
 

Drogová válka uvádí, že je důležité se fyzicky zbavit velkého množství chemikálií, protože přebírají kontrolu nad mozkem a způsobují závislost. Ale pokud drogy nejsou motivem k závislosti, pak tvrzení nedává smysl. Válka proti drogám ve skutečnosti zvyšuje všechny tyto větší motivy k závislosti.

Johann Hari v jeho knize Chasing The Scream: The First and Last Days of the War on Drugs nabízí strhující vyprávění a těžce vydobytý pohled z celého světa, jak lidstvo zápasí s problémy života a smrti u užívání drog a závislosti. 

Video, které je výše adaptované knihou Johanna Harrise (New York Times Bestseller) vysvětluje všechny složité způsoby fungování závislosti a snaží se odpovědět na některé z příslušných otázek, které většina z nás pravděpodobně neví nebo nechce vědět – Proč drogová válka začala a proč pokračuje? Proč někteří lidé užívají drogy bez problémů, zatímco jiní ne? Co opravdu způsobuje závislost? Co doopravdy způsobuje závislost? Co se stane, pokud si zvolíte radikálně odlišný přístup? 

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor