Sada záhadných zbraní vyrobených z krystalu byla nalezena ve španělské megalitické hrobce
15. února 2017 Redakce AC24 Ze světa 12589 0
thumbnail
New Age medicína a praktiky často odkazují na sílu krystalů. Tento trend je často považován za moderní blábol, ale ve skutečnosti se zdá, že tyto krystaly mají dlouhou tradici, která se datuje až do doby antiky.  Ale co si starověcí lidé mysleli o krystalech a co je vedlo k tomu je používat? Vodítka k této otázce mohou ležet v křišťálových zbraních, které byly odkryty ve starém španělském megalitu (velký kámen používány k výstavbě různých struktur nebo monumentů).
 

Výkopy z těchto megalitických hrobek daného místa ve Valencina de la Concepcion v jiho-západním Španělsku odkryly „pozoruhodný soubor“ křišťálových zbraní. Tyto odkryté zbraně jsou popisovány jako nádherně vyrobené a velmi dobře zachovalé. Jejich stáří se odhaduje na dobu kolem 3000 př.n.l. Bylo poznamenáno, že zbraně mají zhruba stejný tvar jako pazourek ve tvaru šipky, který se datuje zhruba do stejné doby, avšak tyto křišťálové předměty vyžadují k vytvoření mnohem větší úroveň dovednosti. 

V blízkosti neexistují žádné křišťálové doly, což naznačuje, že stvořitelé těchto objektů museli cestovat stovky kilometrů pro zdroj svého materiálu. Nedostatek krystalového kamene, společně s obrovským množstvím řemeslníků, kteří tvořili tyto artefakty, naznačuje, že se jednalo o elitní produkty. Vzhledem k tomu, že tyto předměty byly umístěny v hrobce, naznačuje, že byly používány jako velmi vyhledávané pohřební předměty. 

V megalitu bylo nalezeno 25 těl, společně s tím, co bylo popsáno jako „mimořádnou sadu přepychových věcí… z nichž nejvýznamnější je nespecifikované množství věnců nebo oblečení vyrobené z tisíců děrovaných korálků a zdobeny jantarovými kořalkami.“ Nicméně zde byly také právě tyto neobvyklé křišťálové zbraně, které byly nalezeny v oddělené komoře, takže je nemožné přisoudit jejich vlastnictví každému jednotlivému člověku v hrobce.“ 

Historici se domnívají, že tyto křišťálové zbraně kolektivně vlastnili všichni zdejší pohřbení v megalitu. Král Alfons X. Kastilský zvaný Moudrý, řekl, že krystaly jsou neuvěřitelně energické předměty, které otevírají cesty do duchovního světa chránily je před temnými, nebezpečnými silami. Proto je možné, že křišťálové zbraně byly určeny k posvěcení prostoru a zajišťovaly bezpečí před mnohými temnými silami.

Zdroj: researchgate.net

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor