Záhadná vesmírná kapsle z minulosti „přistála“ v Arizoně
13. února 2017 Redakce AC24 Ze světa 21156 0
thumbnail
Na straně u arizonské státní dálnice vypukla panika, poté co několik motoristů našlo to, co připomínalo vrak vesmírného kapsle, která zde ležela opuštěná.  Zdejší motoristé zastavili, aby to posoudili a okamžitě se rozhodli kontaktovat úřady nejbližšího města Casa Grande. Policie se okamžitě dostavila na místo a hlásila, že příslušné kapsle měla na sobě padák a byla označena „Spojené státy a Capt. J. Millard“ a byla zde vyobrazena americká národní vlajka. 
 

Svědci okamžitě usoudili, že kapsle se nějakým způsobem dostala z oběžné dráhy a panovaly zde obavy, že to je jasný znak toho, že USA čelí útoku. Tyto zvěsti se začali okamžitě šířit a začali spekulace, kdo by mohl útočit na tuto zemi. Jedna spekulace hovořila o tom, že Země byla ve skutečnosti pod útokem cizí země a jako nejpravděpodobnější viník byla domněle označena Čína.

V návaznosti na Trumpův kontroverzní a agresivní postoj k jedné z hlavních světových mocností, která má pověst, že provádí preventivní útoky, se spekulovalo, že Čína napadla zařízení vojenského prostoru Ameriky. Jiní spekulovali, že tato kapsle je znakem útoku mimozemšťanů. 

Jak vyšlo najevo, tak původ rakety nebyl tak docela dramatický a nejednalo se o žádný první výstřel třetí světové války nebo o útok z vesmíru. Po krátkém šetření zjistilo arizonské oddělení veřejné bezpečnosti, že tato kapsle nebyla nic jiného než velmi dobře vykonané umění. 

Místní umělec jménem Jack Millard později převzal zodpovědnost za vyvolání této paniky. Řekl, že vytvořil tuto kapsli ze zbytků míchačky. Působivě dodal, že trvalo jen dva dny vytvořit tak sofistikované umělecké dílo. „Prostě jsem dostal impulzy k vytvoření.“ řekl Milliard tisku.

„Je to rozmanité zahradnické dílo.“ dodal.

Loading...

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor