Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.SouhlasímNesouhlasímOchrana osobních údajů
„Dlouhodobý teplotní cíl přijatý Pařížskou dohodou … vyžaduje prudkou dekarbonizaci globálního energetického sektoru a postoupné neumdlévající vyřazování uhlí pálících elektráren v EU do asi roku 2030,“ uvádí zpráva.
Climate Analytics odhadl, že uhlíkový příděl, což je množství, kolik oxidu uhličitého může emitovat, aby se zůstalo pod dvěma stupni Celsia, je do roku 2050 6,5 gigatun.
Tento institut řekl, že kdyby EU pokračovala v současné produkci emisí při pálení uhlí v elektrárnách, tak by do té doby svůj příděl překročila o 85 procent.
Uvedl, že když je v tomto bloku 28 národů 315 uhelných elektráren, a 11 jich je nově oznámených, tak by s nimi emise EU téměř dvakrát překročily výši vyžadovanou pro tento jen omezený vzestup teplot.
„Zjistili jsme, že nejlevnějším způsobem pro EU k dosažení omezení emisí vyžadovaných ke splnění závazků Pařížské dohody je vyřazovat z elektrického odvětví uhlí a nahrazovat ho kapacitami z obnovitelností a opatřeními energetické efektivnosti,“ řekl Paola Yanguas Parra vůdčí autor této zprávy.
Parra řekl, že nejvíce práce na tom musí odvést Německo a Polsko, jelikož ty zodpovídají za 54 procent emisí z uhlí.
Zdroj: breitbart.com