Dva američtí senátoři potají protlačují 3. světovou válku podněcováním ukrajinských vojsk, aby zahájila útok na Rusko
7. února 2017 Redakce AC24 Ze světa 24979 0
thumbnail
Na internetu se vynořilo video, na němž jsou zachyceni váleční štváči John McCain a Lindsey Graham s ukrajinskými vojáky, které podněcují, aby zahájili ofenzivu proti Rusku a obnovili nepřátelství, během čehož neustále Rusko označovali za „agresora“, co za to musí „zaplatit svou cenu.“ Na tomto videu Lindsey Graham pronáší štvavou řeč vzývající ukrajinské vojáky, aby obnovili nepřátelství s Ruskem.

 

„Váš boj je vaším bojem, rok 2017 bude rokem útoku. My všichni se vrátíme do Washingtonu a budeme protlačovat tlak na Rusko. Už bylo dost ruské agrese. Je čas, aby za to zaplatili nevyšší cenu.“

John McCain nebyl o nic méně provokativní:

„Věřím, že zvítězíte. Jsem přesvědčen, že zvítězíte a my uděláme vše, co můžeme, abychom vám dali to, co k vítězství potřebujete.“

(Na videu níže – Graham začíná mluvit na 1:10)

Vypadá to, jako by prezident Trump měl pravdu, když vypíchl tyto dva senátory jako „válečné štváče hledající jak začít Třetí světovou válku.“

Inside Russia hlásí: V posledních několika dnech propukly v ukrajinském regionu Donbas obnovené těžké boje mezi vládními vojsky (a spojenými milicemi, o kterých se předpokládá, že by měly být znárodněny) a separatisty.

Samozřejmě, že obě strany tvrdí, že si začala ta protistrana, ale netřeba být génius, aby si šlo spočítat, kdo může co obnovením nepřátelství získat a kdo z toho získat nemůže nic.

Rusko a Vladimir Putin z ozbrojeného konfliktu na ruské hranici žádný prospěch nezíská, když to zase bude konflikt, ze kterého bude obviněno Rusko a potrestáno Evropou a Spojenými státy. A byla to Moskva, kdo donutil separatisty, aby si sedli v Minsku ke stolu zrovna, když získali na bitevním poli nad Kyjevem převahu po jeho ohromné porážce v Děbalcevském kotli.

Teď, když jako prezident Spojených států nastoupil Donald Trump, ztratili pučisté v Kyjevě svého hlavního sponzora. Trump dal jasně na srozuměnou svůj záměr upřednostnit vztahy s Ruskem – i evropští státníci, jako vedoucí prezidentský kandidát Francois Fillon se k němu začali přidávat. A Německo pro tento bolehlav začíná ztrácet nadšení.

Ukrajinská vláda se začíná cítit izolovaná bez přátel, ať na Východě nebo na Západě.

A tak oslovili své zlovolné spřažence v lumpárně americké senátory Johna McCaina a Lindsey Grahama.

Tahle ničemná dvojka se po novém roce vydala na donbaskou frontovou linii, kde pronesli ty štvavé projevy podněcující ukrajinské vojáky, aby obnovili nepřátelství.

Nevíme, co dalšího McCain a Graham Ukrajině mimo objektiv kamery slíbili. Ale světe div se, pár týdnů po této návštěvě začal Kyjev nové kolo ostřelování.

Jediným možným motivem propuknutí tohoto nepřátelství je zoufalý pokus znovu získat už ztracené sympatie světa – když svět je už unaven tím, jak Kyjev řve, vlk – že prý „agrese“ – zatímco loupí miliardy jinak určené na posílení ekonomiky. Je to rovněž další pokus sabotovat usmíření mezi USA a Ruskem.

John McCain a Lindsey Graham jsou dva muži naprosto zaprodaní a placení vojensko-bezpečnostním establishmentem. Ti slouží CIA a ideologům Neoconů, kteří chtějí silou šířit americký vliv a věří v provokování konfliktů, kde se jim hodí.

A zrovna před Trumpovou inaugurací se McCain přiznal, že to on na FBI vypustil očerňující „zprávu“ plnou falešného obscénního zpravodajství, bezpochyby v naději, že tím vykolejí novou zahraniční politiku svého vlastního prezidenta vůči Rusku.

Teď je Donald J. Trump prezidentem Spojených států. Prezident je hlavou státu a to on směřuje zahraniční politiku. Tečka. Ano, senát má ústavní právo „radit a schvalovat“ smlouvy a jmenování. Avšak ústava kongresu neudílí právo vést nezávislou zahraniční politiku.

Ve skutečnosti podle Loganova zákona je pro kteréhokoliv amerického občana trestný činem, aby se do americké zahraniční politiky vměšoval bez „autorizace Spojených států.“ Zde je plný text tohoto zákona:

§ 953. Soukromá korespondence se zahraničními vládami.

Kterýkoliv občan Spojených států, ať je to kdokoliv, který bez autorizace Spojenými státy přímo nebo nepřímo zahajuje nebo vede jakoukoliv korespondenci nebo styky s jakoukoliv cizí vládou nebo jakýmkoliv jejím činitelem nebo agentem s úmyslem ovlivnit opatření nebo chování jakékoliv cizí vlády nebo jakéhokoliv jejího činitele nebo agenta ve vztahu ke sporům nebo kontroverzím se Spojenými státy nebo zbaviti opatření Spojených států účinnosti bude na základě toho pokutován nebo uvězněn až na tři roky případně obojí.

Toto ustanovení nezbavuje občana práva, aby za sebe nebo svého agenta kteroukoliv zahraniční vládu nebo jejího agenta žádal o odškodnění za jakékoliv zranění, které od takové vlády utrpěl on nebo kterýkoliv agent takovéhoto subjektu.

V případě Spojené státy versus Curtiss-Wright Export Corp., 299 U.S. 304 (1936) soudce Sutherland ve spise pro tento soud uvedl, že autorita reprezentovat zemi v zahraničí spočívá výlučně na prezidentovi:

Prezident sám má pravomoc promlouvat nebo něco vyslechnout jako zástupce národa. Ten uzavírá smlouvy s radou a souhlasem Senátu; vyjednává však on sám. Do oblasti vyjednávání se nesmí Senát vměšovat; a Kongres sám nemá žádné pravomoci do toho zasahovat. Jak řekl ve své velké argumentaci ze 7. března 1800 Marshall ve Sněmovně reprezentantů: ‚Prezident je jediný národní orgán ve vnějších vztazích a jen na něm je reprezentovat národ u cizích národů.“

John McCain a Lindsey Graham nemají „autorizaci Spojených států“ reprezentovat zemi v zahraničí. Nemají autorizaci slibovat zbraně Ukrajině nebo slibovat americkou podporu pro novou ofenzivu. Tato pravomoc náleží výlučně prezidentovi a jeho řádně jmenovaným činitelům v rámci výkonné moci. (Obecně ministru zahraničí, vyslancům a členům zahraniční služby.) Neexistují žádné náznaky, že by jim tehdejší prezident Barack Obama takovou pravomoc udělil. A prezident Donald Trump to určitě neudělá.

Loganův zákon je často diskutován v případech politiků v zahraničí, u kterých to vypadá, že se vměšují do postavení prezidentovi zahraniční politiky. Říká se však, že ač je tento zákon v knize zákonů zapsán od roku 1799, že na základě tohoto zákona došlo k pouze jedinému stíhání a i to se nezdařilo.

Já ale říkám, že začít není nikdy pozdě.

Ve Washingtonu došlo k mocenské změně. Senátoři McCain a Graham a všichni jejich spojenci v kongresu a na Kapitol Street by udělali nejlíp, kdyby se k tomuto programu přidali. Globalismus už skončil. Neokonzervatismus to jsou vyčpělé včerejší zprávy. Trump a jeho poradci pořád ještě věří v americkou moc. Uvědomují si ale, že jistá míra spolupráce s dalšími velmocemi – z principu s Ruskem – bude nezbytná.

Je zřejmé, že je třeba, aby prezident Trump udělal z některých lidí exemplární případ, aby vyslal poselství.

Trumpovi stoupenci během kampaně o Hillary Clinton skandovali: „Zavři ji!“

Mělo by se to ale změnit na, „Zavři je!“

John McCain a Lindsey Graham jsou morálně zvrhlí váleční štváči. Je nejvyšší čas, aby už byli za své zločiny stíháni a strčeni za mříže.

Loading...

 
 
Loading...
 
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor