Rok 2016 byl podle zprávy rokem zatím nejhorších perzekucí křesťanů
14. ledna 2017 Redakce AC24 Ze světa 35151 0
thumbnail
Nová zpráva od vůdčí dohlížející skupiny identifikovala rok 2016 jako „zatím nejhorší“ rok křesťanských perzekucí od té doby, kdy to tato organizace před 25 lety začala monitorovat. Tato zpráva, kterou každoročně vytváří Open Doors USA, zjistila, že perzekuce křesťanů globálně narůstají už třetí rok v řadě, čímž dosáhly „bezprecedentní úrovně“ mj. i v zemích Jižní a Jihovýchodní Asie.
 

 
Loading...

„Křesťané jsou po celém světě nadále kvůli své víře ohroženi vězením, ztrátou domova a majetku, mučením, řezáním hlav, znásilňováním i zabíjení,“ uvádí tato zpráva.

Seznam dohledu nad světem (WWL) zahrnuje 50 zemí celého světa, kde jsou perzekuce křesťanů nejkrutější.

Za 25 let vedení letopisů o politických a sociálních restrikcích na náboženskou svobodu, kterou křesťané celého světa trpí, identifikovali výzkumníci Open Doors rok 2016 jako „zatím nejhorší rok.“

Tato zpráva podporuje předchozí studii od v Turíně sídlícího Centra pro studia nových náboženství (CESNUR), která zjišťuje, že během roku 2016 bylo pro svou víru po celém světě zabito asi 90 000 křesťanů.

Ředitel CESNUR a vedoucí této studie Dr. Massimo Introvigne řekl Breitbart New, že křesťané jsou „tou nejpronásledovanější náboženskou skupinou světa“ a že počty lidí tím postižených jsou ohromující.

Hlavním tahounem perzekucí křesťanů ve světě zůstává islámský extremismus odpovědný za rozpoutání útlaku a konfliktů v 35 z 50 zemí na seznamu v roce 2017. Navíc devět z vrcholných deseti zemí, kde křesťané trpí „extrémní perzekucí“ má populaci nejméně z 50% muslimskou.

„Islámský útlak zůstává nejběžnější příčinou tlaku proti křesťanům,“ uvádí tato zpráva, „a ten prudce narůstá v Africe, kde je pro svou křesťanskou víru zabito více lidí než kdekoliv jinde ve světě.“

Na vrcholu nejnebezpečnějších míst pro křesťany je už 14 nepřerušených let Severní Korea, následovaná Somálskem, Afghánistánem, Pákistánem, Súdánem, Sýrií, Irákem, Iránem, Jemenem, Eritreou a Jemenem.

Ač zabíjení křesťanů v Nigérii zaznamenalo dramatický nárůst v roce 2016 o více než 62 procent, tak nejnásilnější zemí je teď Pákistán, který se vyšplhal na 4. místo tohoto seznamu v míře protikřesťanského násilí, čímž „předběhl i severní Nigérii“.

Loňskou Velikonoční neděli islamistická teroristická skupina přidružená k Pákistánskému Talibanu provedla sebevražedný bombový útok v pákistánském Lahore, při němž zabila více než 70 dětí a dospělých. „Cílem byli křesťané,“ řekl mluvčí této skupiny s dodatkem, že džihádisté tak chtěli ministerskému předsedovi Nawaz Sharifovi poslat vzkaz: „Přišli jsme do Lahore.“

Seznam dohledu zkoumá útlak, s nímž se křesťané potýkají v pěti sférách života (v soukromém, v rodinném, v národním a v církevním životě), plus úrovně nábožensky motivovaného násilí, aby z toho sestavili seznam 50 vrcholných zemí, kde „se křesťané potýkají s největší perzekucí.“

Podle použitých specifických kritérií zažilo podle zjištění této studie přibližně 215 milionů křesťanů vysokou, velmi vysokou nebo až extrémní perzekuci.

Seznam dohledu od Open Doors auditoval Mezinárodní institut pro náboženskou svobodu.

Zdroj: breitbart.com

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor