Zpravodajské služby v Itálii věří, že tato země stojí před bezprostředním ohrožením bojovníky Islámského státu nacházejícími se v Albánii, tvrdí italský deník La Repubblica. Zdroj těchto novin popisuje odlehlé albánské vesnice, „v nichž se vyvěšují vlajky ISIS,“ a připomíná zprávy o podobných „šaría vesnicích“ loajálních k této teroristické skupině v Bosně.
„Je to sud prachu,“ varoval tento zdroj. „Itálie je země tímto zranitelná.“
Za zvláště zranitelné jsou považovány Apulia nebo Puglia. Albánie je jen dvě hodiny odsud za Jadranem a právě albánská mafie už řadu let řídí „nezastavitelné“ operace pašování lidí a podloudnictví s drogami v celém regionu.
Zpráva z Repubblica přichází jen dny poté, co vrcholný policejní šéf Franco Gabrielli minulý týden Italy varoval, že „ISIS udeří v Itálii už brzy.“
„Říkám to otevřeně: i my budeme muset zaplatit svou cenu,“ předpovídal. „Vyšetřování odhalila, že většina lidí v naší zemi zatčená s vazbami na ISIS měla velice blízko k tomu, aby opravdu provedla útoky, které budou lidi zabíjet.“
Evropská unie v roce 2014 učinila z Albánie oficiální kandidátskou zemi, čímž jí vydláždila cestu k plnému členství v tomto bloku a k neomezené migraci mezi touto balkánskou republikou a členskými státy EU.
EU už udělila Albánii a sousední Bosně v roce 2010 bezvízové cestování, což vedlo k prudkému nárůstu aktivit albánských pašeráků zbraní, obchodů s drogami a pašování lidí po celém kontinentu.
Podle ředitele Centra zahraniční politiky při Herritage Foundation je teď Albánie epicentrem evropských obchodů s drogami. Loni bylo zapotřebí 800 ozbrojených policistů, aby rozbili horský tábor výrobců drog v hodnotě 4 miliard liber (139,5 miliardy Kč) a střežený „ohromujícím arzenálem kulometů, raketových granátometů a granátů.“ Teď přichází zprávy, které ale albánská vláda zpochybňuje, že ty zločinné barony a mafiánské panstvo v té vesnici, z níž operovali, už nahradil Islámský stát.
Také Británie, ač je mimo hranice Schengenské oblasti v EU, se stala zranitelnější vůči albánským pašerákům lidí a ilegálním imigrantům, kteří naráží na jen málo bariér mezi svou domovinou a „porézní“ námořní hranicí Británie. Loni v létě chytila Pobřežní stráž 18 albánských migrantů pokoušejících se o ilegální přeplavení po moři podobné tomu, které zaplavuje Itálii, a počet albánských „dětských otroků“ v Británii od těch let, kdy EU uvolnila vízové restrikce, mohutně vyrostl.
Jistý soudce také označil za „nechráněná“ malá britská letiště poté, co byl tento týden odsouzen litevský pilot za propašování tři Albánců do Norfolku v lehkém letadle.
Zdroj: breitbart.com