Maďarsko zahájilo razii na všechny organizace financované Georgem Sorosem
11. ledna 2017 Redakce AC24 Ze světa 67218 0
thumbnail
Jako dramatický příklad protiúderu proti establishmentu vzmáhajícího se v post-Trumpovském světě oznámilo Maďarsko, že když se teď Donald Trump chystá zasednout do Bílého domu, tak jak uvádí místo-šéf strany ministerského předsedy Viktora Orbána citovaný Bloomberg, tato země plánuje razii na neziskové organizace spjaté s miliardářem Georgem Sorosem. ...
 

Tato členská země Evropské unie a zároveň Sorosova rodná země využije „všech nástrojů, co má k dispozici,“ aby „vymetla“ všechny neziskovky financované tímto v Maďarsku narozeným finančníkem, které „slouží globálním kapitalistům a vnucují národním vládám politickou korektnost,“ řekl v úterý reportérům viceprezident vládnoucí strany Fidesz Szilard Nemeth. Když Bloomberg News zavolal mimo pracovní dobu na Open Society Institute v Budapešti, tak jim nikdo telefon nezvedl.

„Mám ten pocit, že se pro to teď mezinárodně otvírá příležitost,“ protože byl zvolen Trump, referovala státní tisková služba MTI o Nemethově vyjádření. Zákonodárci začnou podle parlamentní legislativní agendy debatovat o návrhu zákona umožňujícího úřadům auditovat neziskovky.

Jen pro připomínku, Orbán byl prvním evropským vůdcem, který veřejně podpořil Trumpovu kampaň a byl údajně Trumpem pozván k návštěvě USA; ten také ignoroval kritiku Evropské komise a administrativy amerického prezidenta Baracka Obamy, že buduje podle vlastního označení model „neliberálního státu“, tj. autoritářský režim jako v Rusku, Číně a Turecku. V roce 2014 nařídil Orbán osobně státní auditorské agentuře, aby prověřila nadace financované Norskými fondy, a řekl, že skupiny občanské společnosti financované ze zahraničí jsou krytím pro „placené politické aktivisty.“ V důsledku Trumpova vítězství se Orbán cítí osmělen k dalšímu postupu proti strukturám evropského establishmentu a jeho skalním příznivcům.

Jak uvádí Bloomberg, Orbán a jeho administrativa už opakovaně s nelibostí poukazoval na neziskovky podporované prominentním sponzorem Hillary Clinton a Demokratické strany Sorosem, které údajně představující širokou síť organizací na podporu demokracie v bývalých komunistických zemích východní Evropy.

A Orbán není jediný: I Trump sám tohoto 86 letého miliardáře obviňoval, že patří ke „globálním mocenské struktuře, která je odpovědná za ta ekonomická rozhodnutí, která oloupila naši pracující třídu, vytáhla z naší země bohatství a nasypala ty prachy do kapes hrstky obřích korporací a politických spolků.“ V předvolebních inzerátech ukazoval obrázky židovské trojice Sorose spolu s předsedkyní Federálních rezerv Janet Yellen ředitelem skupiny Goldman Sachs Group Lloydem Blankfeinem. Za což ho židovská Liga proti pomluvám kritizovala, že tento inzerát hraje na „po staletí zneužívanou strunu antisemitismu.“

Mezitím se ovšem situace změnila a Trump si ve službách pro svoji administrativu podržel dva z prominentních lumenů Goldmana, Stevena Mnuchina a Garyho Cohna. Jeho současné smýšlení o Georgi Sorosovi není známo.

Zdroj: zerohedge.com

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor