Obamovi věrní se potýkají s obtížemi při hledání práce, nejsou pro ně místa
10. ledna 2017 Redakce AC24 Ze světa 35714 0
thumbnail
Šéf-poradkyně Valerie Jarrett (ve sloupku) a personál Bílého domu poslouchající amerického prezidenta Baracka Obamu, jak v Bílém domě ve Washingtonu 9. listopadu 2016 promlouvá po zvolení Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Odcházející personál Bílého domu a lidé jmenovaní prezidentem Obamou se potýkají s potížemi sehnat novou práci poté, co se do úřadů po loňském listopadu hrne Donald Trump a obecně Republikáni.

 

 

Tisíce Obamových věrných se teď podle Politico potýkají s potížemi najít v tomto městě, kde převládají neziskovky, práci. „Mám pocit, že jsou nás tisíce takových jako já, kdo se pokouší najít job, ale žádná místa nejsou,“ řekla Politiko Mira Patel dlouhodobá pomocnice Clintonů. 

Operativci Demokratů a personál Obamy už nemá těch více 4 000 prezidentem jmenovaných míst, které jsou jen do předání, kdy to převezme zvolený prezident Trump.

Politico popisuje, jak generace mladých operativců z kampaně Hillary Clinton a z neúspěšných voleb pořád ještě není schopná zvládnout svůj „šok a zármutek“ z porážky Clintonové.

„Všichni klienti obrací a řekněme to upřímně, zkouší jako teď my všichni přijít na to, jak dál,“ řekl Politico  Julian Ha, partner firmy Heidrick and Struggles, která hledá na trhu práce lidi pro ředitelské pozice. Zpráva popisuje stísněnou atmosféru, v níž kampaňový personál Clintonové s potížemi mluví s potenciálními zaměstnavateli o své práci. Někteří z kampaňového personálu Clintonové jsou podle Politico jsou tak zdrceni, že jsou úplně vyšinutí.

Jeden z ředitelů Googlu zorganizoval pro odcházející personál Bílého domu a personál kampaní Clintonové, Obamy a dalších Demokratů banku on-line životopisů s nabídkami, aby jim pomohl najít práci, uvádí Wall Street Journal. Odcházející šéf lidských zdrojů u Googlu Laslo Bock vede úsilí pomoci personálu kampaně Hillary pro Ameriku a dalším po jejich devastující porážce najít práci.

Krátce po porážce Clintonové vrcholní šéfové kampaně začali pracovat, aby spojili svůj personál se soukromými společnostmi, které mají zájem něco rekrutovat z robustního technického týmu kampaně. Firmy financované venture-kapitálem a technické společnosti projevují zájem nějaký personál rekrutovat, hlásí Wall Street Journal.

Také Obama pomáhá svému personálu připravit se na práci po skončení jeho funkčního období, a jak hlásí Politico, udělal z toho „vrcholnou prioritu“.

Přečtěte si také zde, jak si Trump brousí zuby na čistky Obamou jmenovaných státních zaměstnanců.

Ted Goodman

Zdroj: dailycaller.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor