Na zakázaném Dark webu byl odhalen plán pro atentát na Donalda Trumpa
8. ledna 2017 Redakce AC24 Ze světa 19469 0
thumbnail
Webová stránka na Dark Webu spustila minulý týden na Darknetu kampaň, ve které vybírá peníze pro spáchání atentátu na nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa a na Viceprezidenta Mikea Pence. Stránka požaduje po lidech příspěvky, díky kterým bude moci atentát vykonat. Prý z toho důvodu, že jsou Trumpovi a Penceho názory „extrémní“.
 

„Jak jste si všichni vědomi, následky toho, jestli budou Donald Trump a Mike Pence lídry svobodného světa, jsou extrémně nebezpečné“ píše se na tomto webu. „Politické, ekologické a společenské následky změní Spojené státy k horšímu.“

Southfront.org píše:

Podle informace zveřejněné na stránce, je skupina, která organizuje výběr peněz pod záštitou „dobře známe undergroundové organizace“, která dříve preferovala útočit na „pokřivené vlády“ pomocí kyber-útoků, avšak nyní se rozhodla změnit taktiku na fyzické násilí.

„Všichni jsme součástí dobře známé undergroundové skupiny, která vždy bránila a střežila práva všech lidí proti pokřiveným vládám a režimům, pomocí různých kyber-útoků, ale ne, musíme jít dále, což bude vyžadovat mnohem více než jen kyber-útoky, abychom ochránili sami sebe a zabránili tak občanské válce nebo další světové válce.“

Stránka prosí o příspěvky ve formě Bitcoinů, které prý budou použity pro nákup vybavení a na uplacení federální vlády a dokonce tajných služeb. Podle CSO autora Steva Ragana, dokázala tato skupina od března 2016 shromáždit více než 88 000 dolarů ve formě Bitcoinů. Nicméně od doby, kdy byla tato atentátnická stránka spuštěna, získala na příspěvcích pouze 119 dolarů.

Stránka také požaduje od lidí, kteří jim chtějí poskytnout odbornou radu nebo svojí inteligenci, email založený na Darknetu.

Podle Infowars, pátrání po těchto Darknetových stránkách odhalilo, že se většinou jedná o podvrh nebo jsou řízeny donucovacími orgány a to i navzdory svému provokativnímu charakteru.

sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor