Tisíce tajných dokumentů o vraždě Johna F. Kennedyho budou odhaleny veřejnosti
4. ledna 2017 Redakce AC24 Ze světa 13228 0
thumbnail
Tisíce dokumentů související s atentátem na prezidenta Johna F. Kennedyho budou díky režisérovi a scénáristovi Oliveru Stoneovi, v letošním roce 2017 odhaleny americkou vládou.  Oliver Stone, autor konspiračního filmu z roku 1991 s názvem „JFK“, a 25. výročí JFK Records Act (zákon, který nařizoval shromáždit záběry JFK) zajistili, že bude letos zveřejněno více než 3000, dosud nepublikovaných, dokumentů a 34 000 dokumentů znepřístupněných veřejnosti.

 

Dokumenty by měly ukázat, jakou roli hrála CIA, ve vztahu k údajnému atentátníkovi Lee Harvey Oswaldovi, který byl sám zabit, aniž by mohl vysvětlit jeho údajnou vraždu 35. amerického prezidenta.

Sputnik uvádí

V roce 1991, film Olivera Stonea „JFK“, ve společnosti znovuobnovil zájem o možné konspirační pozadí kolem událostí z 22. listopadu 1963, kdy došlo k vraždě. Masivní nátlak vedl v roce 1992 k vytvoření tzv. JFK Records Act, který dal vládě závazek, že do 25 let musí vláda odhalit všechny dokumenty, které souvisí s událostmi, které se ten den staly na Dealey Plaza.

Mezinárodní archiv sídlící Marylandu momentálně zpracovává, skenuje a připravuje se na velké vypuštění těchto dokumentů pro veřejnost. Mnoho z těchto souborů jsou z Výboru pro atentáty a očekává se, že odhalí, co mohla CIA vědět o Lee Harvey Oswaldovi, který je považovaný za útočníka. Time Magazine uvádí, že v těchto dříve neviděných dokumentech, jsou „informace o CIA stanici v Mexico City, kde se Oswald objevil týdny před smrtí Kennedyho; 400 stránek ohledně E. Howarda Hunta; o Watergate konspirátorovi, který na smrtelné posteli řekl, že měl přednostní právo o informacích o tomto atentátu; a výpověď Jamese Angletona ze CIA, který na Oswalda dohlížel.“

„Záznamy, které jsou nyní k dispozici, vyplní celkový obrázek,“ řekl magazínu autor Jefferson Morley, který strávil desítky let vyšetřováním atentátu na JFK.

Nadějné předpoklady hovoří i o tom, že dokumenty poskytnou informace o Georgi Joanidesovi, který byl CIA zaměstnancem a byl zapojený do proti-Castrovské organizace, jejíž členové se s Oswaldem porvali v New Orleans měsíce před atentátem.

Podle JFK Records Act, se musí vládní úřad, který se snaží zatajit nějaké dokumenty připravené ke zveřejnění, přímo zodpovídat prezidentovi.

„Jsme v poslední fázi odhalení o JFK,“ říká Morley. Někdy si myslím, že vítězíme. Někdy si myslím, že to nikam nevede. Ale my to zvládneme.“ 

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor