V minulém týdnu jsme Vás informovali o tom, že miliardáři George Soros a John Paulson navýšili své pozice ve zlatě. Také je známo, že oba tito pánová mají ty nejdůvěrnější informace a skvělé makroekonomické povědomí o globální ekonomice. Byli byste ochotni si vsadit proti těmto nejbohatším mužům na světě? Jacob Rotschild nedávno vsadil přibližně 200 milionů dolarů, že euro půjde dolů (píše The Telgraph: Lord Rothschild takes £130m bet against the euro). Miliardář hedgeového fondu John Paulson vsadil přibližně 20 miliard dolarů proti subprime hypotékám na nemovitostním trhu v roce 2008 a nyní učinil obrovské sázky, že půjde euro dolů a že cena zlata bude stoupat. A abych nezapomněla ani na třetího zmiňovaného pána, tak George Soros dal více než 130 milionů dolarů do zlata za minulé čtvrtletí. Tak co myslíte, bude euro pevné jako skála? Nebo bude cena zlata strmě stoupat?
Pokud dojde k finanční pohromě, tak je pravděpodobné, že jedna z těchto dvou variant nastane. Evropská ekonomika je stále více nestabilní s každým dalším dnem a investoři na celém světě hledají bezpečný přístav pro jejich peníze. Mainstreamová média nám stále dokola říkají, že bude všechno v pořádku, ale globální elita vrhá na situaci úplně odlišné poselství svými činy. Skutečnost, že Rothschild, Paulson a Soros se chovají takřka stejně, tak by to mělo být pro nás ostatní alarmujícím signálem, že zřejmě vědí něco víc než my.
To, co všechny tyto pány nyní spojuje je předzvěst masivního finančního kolapsu v Evropě.
Banky, společnosti a investoři se připravují na zhroucení eura. Euro však zůstává stabilní vůči dolaru, protože Amerika má příliš velké problémy se svým zadlužení.
Finanční svět se začíná probouzet k tomu, že zeměkoule se naprosto topí v dluzích a že není v tuto dobu opravdu dobré držet fiat měny.
Množství peněz, které tito muži investují do zlata je ohromující, je na čase se nad tím zamyslet… A také centrální banky nevídaným tempem navyšují své zlaté rezervy. Podle Světové rady pro zlato (WGC) centrální banky nakoupily 158 tun zlata za poslední čtvrtletí, což je nejvyšší počet za celou moderní finanční historii. A nesmíme zapomenout na Čínu, která plánuje koupit 5000 až 6000 tun zlata.
Kdyby Čína nakoupila opravdu tolik zlata, tak by to překročilo roční celosvětovou produkci zlata… A když bude nedostatek zlata pro Čínu, kolik ho asi tak bude pro nás ostatní?
Fakta jsou jasná a zřejmá všem. Ať už svoji pozornost obrátíme směrem k Řecku, Španělsku, Itálii, Portugalsku nebo Irsku, tak je situace čím dál horší. K žádným zlepšením nedochází. Dokonce napětí a pokles svých ekonomik začínají pociťovat také země jako je Francie a hlavně Německo.
Euro je odsouzeno k zániku. Jedinou otázkou je, kdo bude tím prvním?
Nikdo nechce být první, kdo opustí euro. Existují spekulace, že by to mohlo být Finsko, což by jistě uvítalo Německo.
Ale to neznamená, že nakonec tento nepopulární krok neudělá právě Německo. Německá veřejnost je už znechucená a unavená z neustálé finanční výpomoci ostatním zemím a pociťuje, že na to začíná doplácet.
Bohužel většina průměrně žijících lidí v Severní Americe a Evropě nemají absolutně žádnou představu, co se blíží. Většina z nich chce mít jen možnost se každé ráno dostat do práce, aby mohli platit své účty a postarat se o své rodiny.
Ale obávám se, že miliony a miliony těchto těžce pracujících osob jednou zažijí drsné probuzení a utrpí nevídaný šok. Je však na každém z nás, jak se k tomu postaví. Jak se říká, něco zkaženého a špatného musí skončit, aby mohlo začít něco pěkného a nového.
Jen je potřeba neklást si mantinely a naučit se žít dál bez systému. Jako třeba skupina mladých lidí v Řecku, kteří byli donuceni okolnostmi vzdát se svých bytů ve městech a přesunuli se na okraj do hor, kde začali budovat eko-komunity a stali se naprosto soběstačnými bez vazeb na finanční systém (Greeks go back to basics as recession bites). Pamatujte si, když selže systém, je potřeba být připraven přečkat bez něj.
Vlády a velké banky po celém světě se rychle připravují na nadcházející finanční kolaps.
A my bychom měli také, pokud se nechceme vzdát svých standardů.
V ekonomice, která je rostoucí a zdravá, peníze mají tendenci pohybovat se velmi, velmi rychle. Ale když je ekonomika nemocná, peníze mají tendenci cirkulovat velmi pomalu.
A to je přesně to, co se děje právě teď.
Zdroj: mowapay.cz
]]>