Ron Paul: Válka proti „falešným zprávám“ je válkou proti svobodě slova
15. prosince 2016 Redakce AC24 Ze světa 6108 0
thumbnail
Zvláště závažnou hrozbou svobodě je útok na právo diskutovat o politických záležitostech, hledat alternativní zdroje informací a prosazovat odštěpenecké myšlenky a jednání jako ne-intervenci do zahraničních a domácích záležitostí. Kdyby ten probíhající útok na svobodu slova uspěl, bylo by to s ba našimi svobodami nahnuté. Jedněmi z nejběžnějších útoků na První ústavní dodatek (zaručující svobodu slova) jsou pokusy přinutit organizace veřejné politiky prozradit své dárce.

 

 

Bez ohledu na záměry takovýchto zákonů, jsou následkem toho příznivci kontroverzních postupů obtěžováni či je to pro ně i horší. Obtěžování další potenciální dárce odstraší od podpory organizací stavějící se proti populární válce s něčím nebo od obhajoby práv nepopulární skupiny.

Mnozí odpůrci svobody slova podporují zákony k regulaci pomocí zákazů aktivistům nebo vzdělávacím organizacím, aby nedistribuovali faktografický materiál týkající postojů různých kandidátů několik měsíců před volbami. Zákaz by se měl vztahovat na komunikaci, která nějakého kandidáta neschvaluje a odporuje mu. Tyto zákony by vedly k tomu, že jedinými zdroji informací o kandidátech by byly názory vyhlašované v kampaních a v médiích.

Nedávno Federální volební komise (FEC) zamítla návrh na přidání knih, filmů a video-streamů do výjimek z jejich regulací. Většina komisařů z FEC si zjevně myslí, že by měli mít pravomoc např. zakazovat biografii Edwarda Snowdena od Olivera Stona, aby se dva měsíce před volbami nepouštěly a místo toho pouštět klipy z diskuse Hillary Clinton s Donaldem Trumpem o Snowdenovi.

Posledním a potenciálně tím nejnebezpečnějším ohrožením Prvního ústavního dodatku je válka proti „falešným zprávám“. Ti, kdo tuto válku vedou, zneužívají těch pár „virálních“ internetových hoaxů, k ospravedlnění posílení vládních regulací a dokonce i otevřené cenzury internetových zpravodajských stránek. Některé populární webové stránky jako Facebook ani na vládu nečekají, až je bude nutit k raziím proti falešným zprávám ta.

Ti, kdo volají po zákazu „falešných zpráv“, se nepokouší jen o cenzuru snadno vyvratitelných internetových hoaxů. Pracují na vytvoření vládou vedených „vrátných“ kontrolujících přístup zprávám (abychom použili tu slavnou frázi Hillary Clinton) s pravomocí cenzurovat jakékoliv zprávy nebo názory, které nelíbí se politickému establishmentu. Nikdo z těch obtěžujících se psát o falešných zprávách nevyjádřil obavy z takových falešných zpráva, jaké pomohly rozpoutat Iráckou válku. Tyto falešné zprávy vedly k destabilizaci Středního východu, ke vzrůstu ISIS a ke smrti milionů lidí. 

Válka s „falešnými zprávami“ však nabrala ještě děsivější obrat snahami označovat stránky s alternativními zdroji zpráv a názorů za šiřitele ruské propagandy. Jejími hlavními cíli jsou kritici americké zahraniční politiky intervencionismu, zastánci zlatého standardu, kritici amerického vládního raketově rostoucího dluhu a dokonce i ti, kdo se snaží skoncovat s militarizací policie. Ti všichni jsou očerňováni jako anti-američtí agenti Ruska.

Zrovna minulý týden schválil Kongres legislativu o vytvoření speciální komise skládající se z klíčových federálních agentur, aby bránila zahraničnímu zasahování do amerických voleb. Rovněž se ozývaly hlasy volající po vyšetřování ruského vlivu na volby. Mohl by snad kdokoliv pochybovat, že cílem tohoto je diskreditace a umlčení těch, kdo zpochybňují média mainstreamu s tou státní propagandou oblbující dávkami a válkami?

Pokusy zakázat „falešné zprávy“ jsou k očerňování protiválečných hnutí či těch proti Federálním rezervám a dalších hnutí za svobody jako ruské agenty a zastavit organizování nezávislých diskusí o politické historii před volbami na všech stranách probíhající války s Prvním dodatkem. Všichni Američané bez ohledu na své politické přesvědčení jsou zainteresováni na tom, abychom se těmto snahám omezit svobodu slova ubránili.

Zdroj: zerohedge.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor