Zakázaný dokument o očkování s Robertem De Niro odhaluje šokující pozadí farmaceutických firem
3. prosince 2016 Redakce AC24 Ze světa 40504 0
thumbnail
Herec Robert De Niro sliboval, že na filmovém festivalu Tribeca nebude chybět dokument Vaxxed odhalující zákulisí očkování vakcínou MMR a zpochybňující její nezbytnost. Snímek je ostře kritizován výrobci vakcín, kterým podrývá ekonomické zájmy. A přestože De Niro původně tvrdil, že se nenechá cenzurovat, nakonec lobby farmacie podlehl a film na festivalu zakázal.

 
 
loading...
 

„Mým záměrem při promítání tohoto snímku bylo poskytnout příležitost pro konverzaci o tomto problému, který je hluboce osobní pro mě i mou rodinu. Ale po prozkoumání během posledních dní s týmem z festivalu Tribeca a dalšími lidmi z vědecké komunity nevěříme, že přispívá k diskuzi tak, jak jsem doufal,“ uvedl De Niro podle magazínu Hollywood Reporter.

Dokument ostře napadá farmaceutický průmysl a odkrývá některé jeho praktiky při vývoji vakcín i demagogické strašení lékařů a laické veřejnosti hrozbami různých chorob. Důvod? Vakcíny jsou drahé a plošné očkování znamená obrovské příjmy pro jejich výrobce.

„Festival se nevyhýbá nebo nebojí kontroverze. Nicméně máme obavy o určité věci v tomto filmu, které nám brání ho vysílat v programu Festivalu. Rozhodli jsme se ho tak odstranit z programu,“ uvedl dále De Niro.

Autorem dokumentu je bývalý gastroenterolog a medicínský vědec Andrew Wakefield, který od roku 1998 upozorňuje na to, že vakcína MMR způsobuje autismus. Studii původně otiskl prestižní lékařský magazín Lancet, který ji ale později – pod tlakem farmaceutických firem – zpochybnil.

Dvaasedmdesátiletý De Niro má osmnáctiletého syna Elliota postiženého autismem.

Nyní celý dokument můžete svobodně šířit se slovenskými titulky:


Watch ZAOČKOVANÍ - ZATĹKANIA po KATASTROFU in Educational & How-To  |  View More Free Videos Online at Veoh.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor