Nová mezinárodní studie o klimatické změně předpovídá, že Evropa a Severní Amerika bude zažívat vlny velice chladného počasí, přičemž trvají na tom, že ty mrazivé teploty budou důsledkem globálního oteplování. Tato ve středu v žurnálu Nature Climate Changes publikovaná studie ve stylu argumentace, „nekoukejte, co vytahujeme z rukávu,“ čtenáře žádá, aby zaplašili svou nedůvěru a pokračovali ve víře v globální oteplování, i když tuto zimu budou do kamen štípat více dříví.
Ač uznávají, že „chaotická povaha atmosférické cirkulace znemožňuje snadné odpovědi,“ tak autoři poukazují, že pokračující změny v Arktidě ovlivňují vzory větrů a výskyty extrémně chladných epizod ve středních zeměpisných šířkách severní polokoule.
V provázané studii vydané v tom samém žurnálu tento týden tvrdili, že arktický „polární vír“ se už několik desetiletí posouvá ze Severní Ameriky směrem k Evropě. To znamená, že zimy budou v Evropě a v Severní Americe chladnější a bude to tak pokračovat.
Během s nezlomnou vírou pronášených tvrzení, že „nárůst teplot Arktidy je nevyhnutelným aspektem člověkem způsobené klimatické změny,“ navrhují dívat se na to „s perspektivou odmítání jednoduchých způsobů příčiny a následku a všímají si diagnostických problémů při interpretaci dynamiky atmosféry.“
Pozorní čtenáři literatury o klimatické změně si bezpochyby vzpomenou, že před několika měsíci jiná skupina vědců dokumentovala, že teploty na
Antarktickém poloostrově neustále posledních 18 let klesají a to rychlostí téměř jeden stupeň Fahrenheita za desetiletí, což je obrat oproti předchozímu oteplovacímu trendu, z čehož jdou alarmisté klimatické změny do vývrtky. Tito vědci píšící do žurnálu Nature vyvrátili jednu z nejhalasněji vytrubovaných povídaček o antropogenickém (člověkem způsobeném) globálním oteplování za posledních 50 let s poukazem, že to přeci jen bylo kvůli přirozeným klimatickým posuvům.
Ta spousta děsů spojovaných s rychlým oteplováním tohoto Poloostrova, jako regionální ústupy ledovců a rozpad plovoucích ledových bariér, píší autoři článku „Klimatická věda: Ochlazování v Antarktidě“ ve skutečnosti nebyla „tažena globální teplotní změnou,“ jak se před tím věřilo. Naopak byly způsobeny konkrétním mikroklimatem spojovaným s „extrémní přirozenou vnitřní variabilitou regionální atmosférické cirkulace.“
Redaktor Nature uvedl, že ač bývá Antarktický poloostrov „často prezentován jako příkladná studie rychlého oteplování,“ tak vědec John Turner se svými kolegy teď ukázal, že oteplovací trend vyhasl a „během prvních let jednadvacátého století se ten poloostrov převážně ochlazuje.“
Klimatická komunita tedy už chytře rozprostřela portfolio svých sázek a utlumila sílu svých výrazů, když i „globální oteplování“ nahrazuje daleko gumovější „klimatickou změnou“.
Konec konců, ať už bude chladněji, tepleji, nebo bude počasí sušší nebo větrnější, tak na jednu věc lze u klimatu vsadit vždy, že se bude vždycky měnit.
Zdroj: breitbart.com