Putin se „vysmál“ otázce a slíbil „zaškrtit“ NATO, bude-li nadále obkličovat Rusko
20. listopadu 2016 Redakce AC24 Ze světa 31107 0
thumbnail
Během sezení živých otázek a odpovědí ruský prezident Vladimir Putin slíbil „zaškrtit“ NATO, bude-li pokračovat s obkličováním Ruska s vměšováním se do Ukrajiny a Gruzie. Ač mnozí po zvolení Donalda Trumpa očekávají snížení napětí mezi Spojenými státy a Ruskem, dal Putin jasně na srozuměnou, že mezi Moskvou a aliancí NATO žádné citové pouto není.

Putinovi položil otázku televizní moderátor Dimitrij Kililov, tj. stejný muž, který v minulosti vyjádřil obavy, že Donald Trump bude před nástupem prezidentství zavražděn. Kisilov rovněž tvrdil, že Obamův Bílý dům by mohl nastražit provokaci k vyvolání války s Ruskem a Sýrií.

„Mám pocit, jako by naše země byla svírána do kruhového obklíčení, osobně cítím určité rdoušení, jako by mě někdo škrtil, cítím, že to je NATO,“ řekl Kisilov.

Kisilov se s tvrzením, že NATO se „šíří jako rakovinný nádor“ a chystá se pohltit Ukrajinu a Gruzii, se ptal Putina: „Tak kde je nějaká červená linie? Jak to cítíte vy?“

„Vždyť my můžeme zaškrtit kohokoliv, tak proč máte takový strach?“ odpověděl Putin za mohutného aplausu publika.

„My strach nemáme, já žádný strach nemám a nikdo by se bát neměl,“ dodal ruský prezident.

Putinovo prohlášení přichází po zuřivé výměně mezi mluvčím amerického ministerstva zahraničí Johnem Kirbym a reportérkou RT Gajane Čičakjanovou, které Kirby říkal, že „nebude považovat Russia Today (RT) za něco na stejné úrovni jako zbytek žurnalistů, kteří představují nezávislé mediální kanály.“

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova na to reagovala prohlášení tohoto incidentu za „nestoudný“ a „hnusný“.

Zdroj: prisonplanet.com/

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Diskuze

0 komentářů