Euroskeptici z celého kontinentu podepsali v pátek ve Stockholmu deklaraci slibující udržet národní suverenitu, chránit tradiční kulturní hodnoty a bojovat s radikálním islámem. Delegáti zastupující strany jako UKIP, Švédští demokraté a politické bloky z různých dalších evropských zemí podepsaly ‚Stockholmskou deklaraci‘ slibující podporu demokracie, kontrolu národních hranic a udržení nízkých daní.
Tuto deklaraci zorganizovala Aliance pro přímou demokracii v Evropě (ADDE), tj centro-pravicové seskupení Evropského parlamentu, jehož největším členem je UKIP. Signatáři učinili pět slibů včetně „konzultace lidí v Evropě v otázkách ohledně naší budoucnosti jako občanů svobodných a suverénních národních států,“ stejně jako „ochrany našich kulturních hodnot a národních tradic.“
Rovněž řekli, že jsou „odhodláni snížit zátěž přehnaně vysokých daňových sazeb a uchovat naši kupní sílu a ochránit naše úspory.“
K této deklaraci patřily i další dva body konkrétně řešení kontroly imigrace a „porážka radikálního islámu, kdekoliv ohrožuje samotnou naši civilizaci.“
Dočasný vůdce UKIP Nigel Farage podepisující tuto deklaraci mluvil o tom, jak Británie porazila svou vlastní politickou třídu vyvoláním Brexitu.
„Myslím, že je směšné škatulkovat euroskepticismus jako cosi, co je nezbytně na politické pravici,“ řekl.
„Víra v národní demokracii, víra v převzetí otěží vlastního života není o levici či pravici, je to o volbě mezi správným a nesprávným.“
Tato událost vyvolala značnou dávku kontroverzí ve švédských médiích, která tuto akci za suverenitu nálepkovala jako „krajní pravici“, což vedlo k tomu, že političtí aktivisté na sociálních médiích bombardovali Grand Hotel, který tuto deklaraci hostil.
Média mainstreamu po celé Evropě se k tomuto pohoršení přidala s tím, že Scotsman zašel až tak daleko, že některé zúčastněné strany nálepkoval jako „neofašistické“ – ale aniž by specifikoval které. Švédský Aftonbladet se dokonce tuto událost pokoušel očerňovat jako „rasistickou“, protože v tom samém hotelu se před 81 lety ubytoval i Rudolf Hess.
K této deklaraci došlo jen dny poté, co britský nejvyšší soud britské vládě zablokoval spuštění Článku 50 bez souhlasu parlamentu, který se značně přiklání k Setrvání v Unii.
Nigel Farage varoval, že Británie by mohla směřovat k „polo-Brexitu“ a řekl, že pokud Spojené království EU neopustí do jara 2019, tak obnoví „kampaň v plném rozsahu.“
„Myslím, že s tímto rozsudkem bychom se mohli octnout na počátku procesu, v němž se naše politická třída pokusí svévolně a zlovolně těch 17,4 milionu voličů zradit,“ řekl.
Zdroj: breitbart.com