Vylidňování a „sociální exploze“: Masový exodus z Ukrajiny do Ruska, 80 tisíc lidí týdně
7. listopadu 2016 Redakce AC24 Ze světa 26751 0
thumbnail
Masový exodus z Ukrajiny do Ruska: Symbolem nového roku na Ukrajině může být kozák Vakula* procházející obchody v Petrohradu, nebo opuštěný statek u novoruské Dikanky, chalupa, kde vítr kvílí okny. Ukrajinci se hrnou do Ruska, ne pro zahraniční kratochvíle, ale by si opatřili každodenní chléb. Prchají ze země i se svými rodinami spolu s nejbližšími přáteli, odchází navždy.

 
 
loading...
 

 

1/4  SE NEVRÁTÍ

Zástupci mezinárodní organizace lidských práv Human Rights Action (HRA) uvedli, že do minulého roku počet obyvatel Ukrajiny během posledních 10 let poklesl ze 48 milionů na 42 milionů, kdy více než tři miliony lidí odešly do Ruska! A podle evropských výzkumníků to vylidňování na Ukrajině způsobí sociální explozi.

„V migranty přesycené Evropě po ukrajinské mládeži netouží, ale v Rusku je najít si živobytí snadné“

Toto na jednom z posledních zasedání vlády uznal i ukrajinský ministerský předseda Vladimir Groisman. Na tomto zasedání se mluvilo o tom, že příští rok může Ukrajina přijít i o svou poslední podporu pro zemědělský sektor. Na půdě už brzy nebude, kdo by pracoval, protože ve vesnicích zůstávají jen staří lidé.

Po ukrajinské mládeži teď v Evropě není poptávka, když ta je teď přesycená migranty, ale v Rusku je najít obživu snadné.

Kyjevská média rovněž aktivně diskutují o varování Olexandra Ochrimenka, prezidenta Ukrajinského analytického centra. Ten zpracoval předpověď, že v příštím roce by mohl migrační odliv z Ukrajiny o polovinu vzrůst a čtvrtina z těch, kdo odejdou, si změní občanství a zůstane pracovat v Rusku.

 

ODEJDE 20 MILIONŮ

Ruské ministerstvo vnitra zaznamenalo prudký nárůst přílivu migrantů z Ukrajiny. Očekává se, že v druhé polovině října do Ruska z Ukrajiny přijde o 25-30 tisíc migrantů více než obvykle. Už teď přichází 80-85 tisíc ukrajinských občanů týdně. V podstatě k nám přichází hledat práci. Teď už to nejsou obyvatelé Donbasu, kteří prchali před válkou. Teď jsou to praví etničtí Ukrajinci ze západních regionů.

Na Ukrajině se někteří experti snaží prosazovat verzi, že to je jen sezónní jev: říkají, teď skončila na farmách sklizeň brambor, tak si jdou přivydělat trochu peněz na stavbách v Rusku. Ale experti z „KP“ tvrdí, že tomu tak není.

Ekonomická krize se na Ukrajině zhoršuje, a tak lidé hledají stabilní zdroj obživy, přičemž Porošenkovi zase ukázali, že Ukrajinci v Evropě žádaní nejsou. Nejsou žádaní ani jako pracující migranti ani jako bezvízoví návštěvníci, řek Jurij Moskovskij korespondentovi „Komsomolskaja Pravda“. Moskovskij je předsedou Rady národních záležitostí ve správě Moskvy a ředitel projektů Zakládání, mezinárodních vztahů pro Zakládání čtvrtí.

„Ti si vždy najdou na ruském trhu práce, kde se uchytit. Naším úkolem je získat je, umístit a pomoci jim s adaptací. Migrace z Ukrajiny jen poroste.“ ** Když Záporožská armáda přísahala věrnost Rusku, tak tam žilo asi 700 tisíc lidí. Když Ukrajina opustila Sovětský svaz, tak tam bylo přes 50 milionů občanů a teď jich ve skutečnosti je 38 milionů. Ale Bandera ve své době řekl, že Ukrajině, aby zřídila národní stát, by se hodilo 20 milionů. Jeho následovníci se rozhodli jít jeho cestou. Trvale směřují k vylidnění.

Existuje řada důvodů, proč ukrajinští občané začínají měnit své občanství a odcházet i se svými rodinami do Ruska. Ač loni mohli do Ruska přicházet a pracovat zcela volně a zůstávat s ostatními migranty potichoučku v pozadí téměř neviděni úřady, tak letos se migrační předpisy zpřísnily.

Podle současné legislativy je migrant z Ukrajiny povinen se zaregistrovat, nechat si přidělit daňové číslo, zdravotní pojištění a projít zkouškou z ruštiny, získat pracovní povolení, dostanou měsíc, aby získali pracovní smlouvu, a musí zaplatit 4000 rublů za ten měsíc povolení. Porušení se pokutuje a jsou nuceně vystěhováni se zákazem opětovného vstupu na 5-10 let.

Navíc byla Ruská federální migrační služba, která měla na starost ilegální migraci, nedávno zrušena. Funkce tohoto útvaru přešla na ruské ministerstvo vnitra, které nejen dohlíží, ale rovnou i vynucuje.

Je to protože Ukrajinci se teď do Ruska hrnou, aby získali povolení k pobytu a ruské občanství, které jim dává právo pracovat bez omezení a dodatečných poplatků.

Porošenko nedávno k odhodlání utíkat mezi svými spoluobčany hodně přispěl. Vyvíjí na své lidi dodatečný tlak pomocí zákazů ruských platebních systémů a vyvoláváním strachu ze zavedení vízového režimu s Ruskem. Vše to je v rámci politiky jeho volby: Porošenkův tým jasně následuje vize Bandery.

Poznámka: *Kovář Vakula: postava z Gogolovy povídky, ztvárněný z porcelánu; také zpracovaný jako opera.

Zdroj: globalresearch.ca

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor