Britští diplomaté vedou „velice produktivní“ schůzky se zástupci kampaně Donalda Trumpa, jelikož jeho šance na prezidentství v posledních dnech vzrostly. Bylo tu ze strany Británie sice určité „období přezíravosti“, když to vypadalo, že zvítězí Hillary Clinton, řekl The Times jeden britský vládní ministr.
Avšak s tím, jak se po opětovném zahájení vyšetřování paní Clintonové průzkumy začaly posouvat, tak začala britská vláda brát výhled na prezidentství Trumpa daleko vážněji.
„Už to značně nabylo na tempu,“ řekl těmto novinám ministr.
Jeden ze zahraničních poradců pana Trumpa, v Londýně sídlící právník George Papadopoulos, řekl, že měl se zástupci britského ministerstva zahraničí velice produktivní rozhovory.“
Kromě toho si britský velvyslanec v USA sir Kim Darroch naplánoval schůzky s hlavními členy jak týmu pana Trumpa, tak paní Clintonové.
Rovněž přišly zprávy, že ministerská předsedkyně Theresa May už mluvila o výhodě, že když zvítězí pan Trump, tak on Brexit přivítá.
Ten už předtím řekl, že až Británie opustí Evropskou unii, tak bude na špičce fronty k uzavření obchodních dohod s USA. K těmto poznámkám došlo poté, co prezident Obama řekl, že Británie bude po Brexitu stát „vzadu za frontou“ na obchodní dohody. Pan Trump rovněž sám sebe popsal jako „pana Brexita“, jelikož si myslí, že může přilákat neočekávané množství hlasů proti establishmentu za vystoupení z EU.
I nová ministerská předsedkyně uvedená do úřadu hlasováním za Brexit je nachystaná usnadnit budoucí vztahy mezi Británií a možnou Trumpovou administrativou.
Bývalý ministerský předseda David Cameron, se odmítl omluvit poté, co nazval navržený dočasný zákaz vstupu muslimů do USA „rozkoly způsobující, stupidní blbost“ a navrhoval, že Británie by se měla sjednotit v odsouzení pana Trumpa, kdyby se opovážil na oficiální návštěvu do této země.
Pan Cameron po referendu rezignoval a jeho nástupkyně paní May ještě ani kandidáta Demokratů ani Republikánů nekomentovala.
Zdroj: breitbart.com